Hlavní navigace

Uplatnění DPH po registraci PO?

  • (neregistrovaný) 194.213.46.---

    13. 11. 2006 11:43

    Dobrý den,
    bylo mi tady řečeno, že PO, která vznikla začátkem listopadu a nakupovala stroje a zařízení, si může uplatnit zpětně DPH po registraci na FÚ, protože v době kdy vznikla, ještě nebyla daným plátcem DPH registrovaná, tj. § 74/odst. 2. Jde mi nyní, jak ten veškerý nákup zaúčtovat. Uvedu příklad:
    Za nákup jsme obdrželi začátkem listopadu faktury, kde zdanitelne plnění je 3. 11 stejně jako vystavení faktury, splatnost 1 měs.
    Já, protože v té době ještě nejsme plátci DPH zaúčtuji fakturu s celkovým DPH do nákladů?
    Potom když už dostaneme osvědčení o registraci na DPH ( kdy budeme měs. plátci - dobrovolně ), jak mohu zpětně uplatnit dané DPH. Mám na mysli, jak zaúčtovat DPH a toto dph musí být uplatněné na vstupu dnem registrace?
    A ještě jeden dotaz. Když si podáme přihlášku ( budeme ji podávat ve středu tj. 15. 11 ) k registraci na DPH, za jak dlouho dostaneme svědčení a ke kterému datu?
    Moc Vám děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).