Hlavní navigace

Vystavená faktura - září 2006

• (neregistrovaný) 195.39.15.---

20. 11. 2006 8:54

Dobrý den, poradíte mi prosím jak na to?

V září jsem vystavila fakturu na 50.000 + 19%DPH, jenže odběratel ji odmítl zaplatit (domluvili se s mým zaměstavatelem) že jen 30.000 + 19%DPH.
    Nyní mám vystavit (opravit) fakturu na 30.000 + DPH. Poraďte zda fakturu ze září vystornovat a nyní vystavit novou, nebo ji přepsat na novou - nižšší částku.
    A co s odvodem DPH - opravné daňové přiznání?

Vedeme DE a jsme čtvrtletní plátci DPH.

Děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 11. 2006 8:56

Lenka (neregistrovaný) 213.226.227.---

Re: Vystavená faktura - září 2006
      tak udělejte dobropis na ten rozdíl.

• 20. 11. 2006 9:14

DM (neregistrovaný) 212.158.149.---

Je to o hubu, jednou vystavený doklad už by měl zůstat tak. A případně vystavit dobbropis s novým DUZP a potom se vyhnete i dodatečnému ( ne opravnému ! ) DP. Ale pokud je to neproveditelné, tak alespoň musí vráti původní fakturu a vystvíte-li fakturu novou musíte skutečně podat dodatečné DP.
      Někdo nechápe v čem je problém, ale stalo se nám že náš odběratel měl zaúčtovanou původní fakturu a uplatnil si odpočet z této faktury - a nešlo o malou částku cca 20.000 na DPH, přitom zaplatil jen opravenou fakturu, tzn. že to byl úmysl. Ale chyba stejně byla na naší straně, protože těžko bychom obhajovali 2 faktury pod stejným číslem. A ten humbuk kolem ? Vina samozřejmě na účtárně - že my musíme vědět zda si to můžem či nemůžem dovolit. Od té doby nikdy.

• 20. 11. 2006 10:37

Kateřina (neregistrovaný) 80.188.26.---

Určitě udělat dobropis na rozdíl mezi částkami (dle příkladu je to 20.000 + 19% DPH). Dobropis pak vzájemně započíst s původní fakturou.Tzn. že odběratel uhradí pouze rozdíl. Zdanitelné plnění dobropisu bude den přijetí odběratelem. Zdá se mi to jako nejjednodušší postup.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).