Re: Darovací smloua-nemovitost
toto je z informací na www.epravo.cz
Problematiku dobrých mravů lze ukázat i na ustanovení § 630 ObčZ. Navrácení daru je možné, pokud dojde ke krutému porušení dobrých mravů chováním obdarovaného vůči dárci. Ani zde není jasně řečeno, co lze pod pojem dobrých mravů zařadit. Záleží tedy na posouzení každé jednotlivé situace.
Re: Darovací smloua-nemovitost
Problematiku dobrých mravů lze ukázat i na ustanovení
>§ 630 ObčZ. Navrácení daru je možné, pokud dojde ke
>krutému porušení dobrých mravů chováním obdarovaného
>vůči dárci. Ani zde není jasně řečeno, co lze pod pojem
>dobrých mravů zařadit. Záleží tedy na posouzení každé
>jednotlivé situace.
Děkuji.
Re: Darovací smloua-nemovitost
Stejně jako u darování, tak i u vrácení daru musí být do/shoda. Požádají-li rodiče manžela o vrácení daru, měli by konkretizovat důvody. I tak manžel dar vrátit nemusí - rodiče ho pak budou muset žalovat a u soudu předkládat důkazy, že byly naplněny důvody pro vrácení daru.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
11. 12. 2006 20:23
Prosím,potřebuji poradit.Můj manžel dostal darem rodinný domek.Rodiče před nedávnem prohlásili,že pokud se nebude chovat podle nich,tak budou požadovat vrácení daru.Mají na to právo?Četla jsem,že jen pokud bude "hrubě porušovat dobré mravy".Co se tím myslí?