Postesknutí - pracovníci FU

  • (neregistrovaný)

    8. 1. 2007 22:07

    člověk by očekával, že pracovníci FÚ budou znát alespoň elementární zákony, podle kterých pracují a rozhodují. Ale to je asi jenom zbožné přání.
    Nesl jsem papír na vrácení DPH pro invalidu a bylo mi vytknuto, že výše daně obsahuje padesátník. Tak jsem mrknul (já amatér) do zákona a ejhle. Daň se vrátí zaokrouhlena na koruny, ale výše daně má být uvedena v korunách a haléřích, případně zaokrouhlena na desetníky nebo padesátníky.
    No jo.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 1. 2007 22:24

      J.K. (neregistrovaný)

      Re: Postesknutí - pracovníci FU
      Taky máte blbý pocit, když vy víte a úředníci FÚ ne? Máte odvahu je poučit? Já moc odvahy nemám, když něco zvržou, bývají nepříjemní.

    • 9. 1. 2007 8:38

      xxl (neregistrovaný)

      Re: Postesknutí - pracovníci FU
      Podle pracovníků FO, ZP, SZ, inspektorátu práce, Prac. úřadu, Hygienických předpisů (OOP, nápoje), atd. máme umět všechno. O jednom Fú tady v okolí se říkalo, že tam se soutěží, kdo uplatní vyšší doměrky a penále.
      Vážený nebo vážená. ať chcete nebo nechcete, uplatňovat moc nad lidmi máme do jisté míry v genech. Jakmile profese člověku dovolí, aby ji uplatňoval, tento rys se dále rozvíjí a někdy ad absurdum. Jestli nevěřite, přečtěte si tady článek Stanfordský vězeňský experiment. Sami experimentátoři si s hrůzou uvědomili, že těm, co lidi týrali, začali v duchu fandit. A jestli si myslíte, že tento příklad stavět vedle znalosti předpisů je spíš drzost, pak si to nemyslete. Účetní žije v trvalém stresu, zejména v důsledku daňových zákonů. Např. o ZSDP jsem také četl názor, že je to zločinecký zákon. Pracovníci těchto institucí zpravidla jednají s vědomím, že jsou nepostižitelní, zejména u malých firem, kde jsou si jisti, že se firma soudit nebude. Např. bych rád znal pár případů, kdy státním úředníkům byla předepsána náhrada škody. Každý pracovník FO vám na dotaz řekne, že výklad může provést jen soud. Máte-li zájem, dejte sem email, vysvětlíím vám, kdy na překroucení zákona (byla tam chyba, ale to nemá se zněním nic společného), stačil dopis MF.
      Jdu na terásku se ochladit. Neberte to osobně.

    • 9. 1. 2007 8:52

      Magda (neregistrovaný)

      Re: Postesknutí - pracovníci FU
      toto téma je na delší debatu a nelze zřejmě házet všechny do jedno pytle..............

    • 9. 1. 2007 10:54

      J.K. (neregistrovaný)

      Re: Postesknutí - pracovníci FU
      Ano je to na delší debatu, ale pracovníci FÚ (a ostatních institucí) by měli být odborníci a měli by rozhodně vědět více než běžný účetní (nebo alespoň to). Bohužel se setkávám velice často s případy, kdy jsou naprosto neinformovaní.

    • 9. 1. 2007 12:19

      Jana F. (neregistrovaný)

      Re: Postesknutí - pracovníci FU
      ***************************
      To je tak hezky napsané, že jsem si to s dovolením zkopírovala ne své stránky :-)
      Sama jsem několikrát zažila, jak pracovnice zastrašují poplatníka a přitom prosazují svůj nesprávný názor. Při kontrolách, při různých jednáních, žádostech a podobně. Mnohé pracovnice si opravdu vlastní omyl nepřipouštějí a vyloženě kalkulují s vyděšeností poplatníka, že "bude vykulenej jak puk":
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=259301
      ***********************

    • 9. 1. 2007 12:38

      anonymous (neregistrovaný)

      Re: Postesknutí - pracovníci FU
      Jano, ono to sem sice nepatří, ale s vyděšeností a (s tím druhým) počítají např. i některé pracovnice sociálních úřadů a mohu Vám říct, že znám úřad, kde pracují svým způsobem sadistky. A obrana je velmi diskutabilní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).