Re: Věcné břemeno
Věcné břemeno musí býtr sjednané písemnou smlouvou. V ní bude oprávněný a povinný (z věcného břemene) a rozsah VB (co nejpřesněji). Pokud se smlouva nevloží do katastru, platí VB jen mezi oprávněným a povinným (t.j. změnou vlastníka nemovitosti VB zaniká). Věcné břemeno vložené do KN působí vůči kterémukoliv budoucímu vlastníkovi jím zatížené nemovitosti, t.j. nevhodně formulovaný rozsah (např.užívat celý RD č.p. X a celou zahradu) znamená neprodejnost nemovitosti. Závazek nezcizit (nepřevést) zatíženou nemovitost nelze platně sjednat ani jako VB. Ke zcizení zatížené nemovitosti (např. darování) nepotřebuje její vlastník souhlas či stanovisko oprávněného z VB.
Re: Věcné břemeno
Dekuji Vam za ujasneni,nyni je sepsana smlouva o vecnem bremeni mezi manzelem a babickou s tim,ze je v ni napsano,ze mazel nesmi za jejiho zivota nemovitost prodat.Na pozemku jsou 2 nemovitosti-rodinny domek s cp. a hospodarska budova bez c.p.,ktera je v katastralni mape vedene pouze jako ctverecek s teckou. Lze na tuto hospodarskou budovu zridit vecne bremeno nebo to nelze a vztahovalo by se na rodinny dum c.p.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot na víkend vzrostou, určilo ministerstvo
S vyplněním daňového přiznání pomůže AI, nástroj je zatím dostupný jen zaměstnancům
Ztracená data, anglické chyby a infolinky na zhroucení. Start JMHZ provází chaos
Provoz EET 2.0 má stát až 600 milionů korun ročně
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
22. 1. 2007 8:50
Dobrý den,
možná máte někdo zkušenosti s věcným břemenem. Babička darovala manželovi nemovitost.Chce do katastru napsat věcné břemeno. Pokud bude manžel vlastníkem nemovitosti a bude mít v katastru zapsáno věcné břemeno babičku, co s toho pro něj do budoucna vylývá? Když např. bude chtit nemovistost přepsat na děti bude muset mít souhlas babičky? Nebo když bude chtit něco opravovat,opět potřebuje její souhlas?