Re: Prohlášení zam.k provedení daní
to bude zřejmě nějaký omyl, jelikož pokud Vy děláte RZD na základě jeho žádosti a podpisu na prohlášení, což slouží jako doklad k RZD, proč byste ho odevzdávala na FU. Mám pocit, že si to pletete s ročním vyúčtováním daně za firmu,.,,ne za poplatníka
Re: Prohlášení zam.k provedení daní
Tak z této otázky jsem taky JOJO, ale jinak se "Prohlášení poplatníka daně z příjmů ze závislé činnosti a z funkčních požitků" zakládá do složky zaměstnance (je založena u mzdové účetní zaměstnavatele), kde je trvale k dispozici pro případ kontroly. Samozřejmě pokud nastanou u zaměstnance změny rozhodné pro výpočet daně, musí se nechat toto prohlášení doplnit zaměstnancem.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
9. 2. 2007 13:56
Prosím o vysvětlení části daňového kalendáře:
Když dáte zaměstnanci podepsat prohlášení k provedení vyúčtování daně z mezd za předcházející období, tento tiskopis se odevzdává na FO? Já myslela, že ho zakládám u sebe. Teď jsem si vyjela daňový kalendář pro letošní rok a k 15.2.2007 je uvedeno, že musí být toto prohlášení předáno na FO, jedná se o nějakou novinku?
Jsem z toho trochu jojo. Děkuji za odpověď. AS