Hlavní navigace

Vývoz - den zdanitelného plnění

  • (neregistrovaný) 213.235.116.---

    6. 3. 2007 17:48

    Poradí mi někdo, jak určím den zdanitelného plnění při vývozu mimo EU? Je to den uvedený na razítku české celnice nebo den na razítku zahraniční celnice. Jedna účetní mi říkala, že je to ta česká celnice, ale já si spíše myslím, že zahraniční.

    A ještě bych měla dotaz ohledně platby kartou v zahraničí. Pokud nakupuji přímo v zahraničí a mám zahraniční doklady, tak k DPH, které je na dokladech uvedeno, přistupuji jako k neplátci tzn. nikde se mi do přiznání k DPH tyto doklady nepromítají a celou sumu dávám hned např. na 501/221? Nebo je to jinak? Moc děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2007 16:07

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Vývoz - den zdanitelného plnění
      Odpověď najdete v §66. Vývoz je uskutečněn, pokud je zboží propuštěno do režimu vývoz, zboží VYSTOUPILO DO TŘETÍ ZEMĚ a výstup je potvrzen na daňovém dokladu.
      Výstup do třetí země Vám tedy dokazuje jak jste správně usoudil výstupní razítko zahraniční celnice, nebo jiný důkazní prostředek (porvrzený CMR, dodací list apod.)

    • 7. 3. 2007 20:19

      začátečník (neregistrovaný) 213.235.116.---

      Re: Vývoz - den zdanitelného plnění
      A paní Barbaro, poradíte mi ještě s druhou otázkou?

    • 7. 3. 2007 21:58

      Barbara (neregistrovaný) 85.135.64.---

      Re: Vývoz - den zdanitelného plnění
      2) Ano, ale musíte si dávat pozor jestli se jedná o drobný nákup určený ke spotřebě v zahraničí, nebo jestli nákup nebude pořízením zboží z EU.
      Jestli to byl nákup nějaké drobnosti zaměstnance na služeb. cestě o které by se dalo říci, že je určena ke spotřebě na místě (mapy, psací potřeby apod) Váš postup je správný.
      Pokud jste ale pořídli nějakou věc, kterou jste následně dovezli do ČR a budete ji tady používat, tak se jedná o poříz. zboží z JČS - §16 zák. o DPH, a musíte provést samovyměření daně jako u normálního pořízení z EU.
      Když nechcete žádat o vrácení DPH, základem daně je částka vč.daně., a cizí DPH si dáte do nákladů.

    • 8. 3. 2007 6:45

      začátečník (neregistrovaný) 213.250.229.---

      Re: Vývoz - den zdanitelného plnění
      Moc Vám děkuji za rady. Pěkný den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).