Hlavní navigace

Sleva na dítě ?

  • (neregistrovaný) 194.228.45.---

    26. 3. 2007 14:25

    Zaměstnanec předložil Potvrzení o studiu na Polsko-české vysoké škole obchodu a sportu akademický rok 2006/2007 - forma studia Kombinované distanční studium.
    Může si uplatnit na dítě na základě tohoto potvrzení slevu na dani? Já tuto školu nikde na seznamu VŠ nemohu najít.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 26. 3. 2007 14:43

      Br (neregistrovaný) 85.70.125.---

      Re: Sleva na dítě ?
      Myslím, že nemůže.Jde o kombinované studium-není prezenční.

    • 26. 3. 2007 15:38

      sylva (neregistrovaný) 62.225.42.---

      Re: Sleva na dítě ?
      Ve mzdové účetní ale píší, že forma studia na VŠ není rozhodující, rozhodující je věk do 26 let a aby byla škola státem uznaná- rozhodnutí MŠMT o tom, že studium na této škole je postaveno na roveň studia v ČR. to by měla škola mít nebo vědět, kde to najdete.

      Nebo zkuste stránky MŠMT.

    • 27. 3. 2007 8:41

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: Sleva na dítě ?
      ***
      A ta škola je v Čechách nebo v Polsku? Jestliže v Čechách, normálně můžete uznat - u studia na vysoké škole na formě studia opravdu nezáleží. Je-li ovšem v Polsku, je to složitější. Studium na středních a vysokých školách v cizině lze považovat za soustavnou přípravu na budoucí povolání jen na základě rozhodnutí MŠMT ČR, že konkrétní studium je postaveno na roveň studiu na středních nebo vysokých školách v ČR. Rozhodnutí je vydáváno na základě písemné žádosti studenta nebo osoby oprávněné jednat za studenta. K žádosti se přikládá potvrzení školy o studiu opatřené razítkem a podpisem oprávněné osoby. Pro daňové účely při uplatnění daňového zvýhodnění na vyživované studující dítě v domácnosti či odpočtu pro studenta se zaměstnavateli předkládá rozhodnutí vydané českým ministerstvem a pravidelně potvrzení zahraniční školy o trvání (zahájení) studia. Jedná-li se o potvrzení v jiném než v českém a slovenském jazyce, měl by být připojen úředně ověřený překlad (§ 3 odst. 1 zákona č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).