Hlavní navigace

Kontrola FU

• (neregistrovaný) 89.185.227.---

28. 3. 2007 14:56

Kdyz slysim, ze nekoho vyzval FU ke kontrole, mam panicky strach - i kdyz jsem poctivy. Co to vlastne znamena? Zvou si lidi namatkove? Jsou zevrubne? Zvou si obvykle po podani DAP, nebo behem celeho roku? Jsou nejake ukony, ktere obvykle FU ke kontrole vyprovokuji? Kontroluji casto "na miste" a bez upozorneni? Podnikam v Ostrave a trvale bydlim v Praze - DAP posilam do Prahy, ale kontrola by kdyztak prisla z Ostravy/ vyzvala mne z k navsteve Ostravskeho FU? Diky-...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 28. 3. 2007 15:19

Jana (neregistrovaný) 195.47.90.---

Re: Kontrola FU
      Kontrola chodí z toho úřadu,kde jste přihlášený,nejdříve vám přijde dopis,kde vás informují,že provedou kontrolu,kdy a co si máte přinést,já mám zkušenost,že když se s nimi domluvím,přijdou oni k nám. Řeknou vám dopředu,teré období budou kontrolovat,protože s ním už nic neuděláte,většinou chodí když se stanete plátcem DPH a chcete odpočet,to kontrolují jen to,co se DPH týká,jinak přijdou na normální kontrolu.Vy jim předložíte doklady,abyste dokázal příjmy a výdaje a když najdou chybičku,tak vám to opraví,dodaní a vy to doplatíte,eventuálně zaplatíte penáleMyslím, pokud neděláte vyloženě nějaké vylomeniny,že se bát nemusíte. Já je měla už 3x a nikdy problém nebyl,stejně mohou kontrolovat jen to co jim dáte,proto je dobrý mít všechny doklady po ruce,jsou to taky jenom lidi a když vy jste v pohodě,a jste slušný k nim,tak se domluvíte.Ale je fakt,že se kontroly bojíme všichni.Samozřejmě,kdyby měli podezření na nějakou trestnou činnost,tak vás můžou překvapit i z ulice,ale na to nevypadáte

• 28. 3. 2007 15:45

p (neregistrovaný) 89.185.227.---

Diky! Uklidnila jste mne. Hlaseny jsem ovsem v Praze- Takze by z Prahy prijeli do Ostravy??? Nebo bych ja musel do Prahy?Coz by mi tedy nevadilo... Mam tady v Ostrave restauraci. DAP budu letos podavat poprve... nejsem pl. DPH. Ale mozna budu ve ztrate.

• 28. 3. 2007 16:35

Jana (neregistrovaný) 195.47.90.---

Ve ztrátě jsme taky,nebojte,fakt ten strach za to nestojí,oni sami vidí,že se snažíte,zahltíte je doklady a dobře to dopadne,ale jestli nejste ani plátcem DPH,tak buďte v klidu na ně chodí spíš,na neplátce tolik času nemají.Hlavu vzhůru a hurá do podnikání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).