Hlavní navigace

doplatek do minimální mzdy

 • (neregistrovaný) 213.29.18.---

  30. 3. 2007 9:31

  prosím o radu, máme zaměstnankyni, která u nás pracuje na zkráceny prac.úvazek (nedosahuje min. zdy), tudíž jsme ji dopočítávali zdravotní pojištění do minimální mzdy, nově teď tato zaměstnankyně nastoupila také k jinému zaměstnavateli, tam ale také nedosahuje min.mzdy.Musím jí pořád dopočítávat pojistné do mim. mzdy nebo mi stačí potvrzení od druhého zaměstnavatele (např. výplatní pásek?).Děkuji

  • 30. 3. 2007 10:00

   radouš (neregistrovaný) 62.240.191.---

   Re: doplatek do minimální mzdy
   Aspoň u jednoho zaměstnavatele musí mít minimální základ pro zdravotní pojištění. Pokud má více zaměstnavatelů a ani u jednoho nedosahuje výdělku v výši minimální mzdy, musí si sama určit, u kterého si nechá pojištění vyměřovat z minimálního základu. Ostatním zaměstnavatelům dodá potvrzení od tohoto vybraného zaměstnavatele a ti jí budou odvádět pouze z dosaženého výdělku. Pokud by šlo o osobu, za níž platí "zp" stát, odvádí se z dosaženého výdělku u všech zaměstnavatelů = plátců pojištění.

  • 30. 3. 2007 10:16

   xy (neregistrovaný) 195.22.50.---

   Re: doplatek do minimální mzdy
   Zaměstnankyně si určí "hlavního" zaměstnavatele a ten bude s ostatními MÚ komunikovat. MÚ "hlavního" zaměstnavatele by měla mít od ostatních zaměstnavatelů za každý měsíc doklad o výši HM - z čeho bylo sraženo ZP (popř. potvrzení, zda byla nemocná). Vůbec to "hlavnímu" zaměstnavateli nezávidím, neboť pokud "vedlejší" zaměstnavatelé mají pozdější termín výplaty, může nastat problém se správným odvodem ZP. "Hlavní" zaměstnavatel potom dopočítá, popř. odvede ZP zdrav.poj. alespoň z minimální mzdy (minim.vyměř.zákl. pro ZP). Tento postup připadá v úvahu u zaměstnance pokud není státním pojištěncem. Pozor také u koho bude mít zaměstnankyně podepsané daň.prohlášení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).