Hlavní navigace

Zápočťák a adresa doručení

• (neregistrovaný) 217.112.162.---

19. 5. 2007 10:40

Dobrý den,
    ráda bych se zeptala, zda má zaměstnavatel povinnost, pokud neodevzdá Potvrzení o zaměstnání osobně zaměstnanci, zaslat mu jej na jeho trvalé bydliště. Mám takovou zkušenost, že když jsem nyní odcházela z práce, tak mi zaměstnavatel slíbil, že mi jej zašle hned na začátku nového měsíce. Nejen že mi jej poslal až za čtrnáct dní, ale na moji trvalou adresu (i když jsem jim diktovala svoji přechodnou), a bez doporučení (obyčejně). Proto bych ráda věděla, jak to má opravdu správně být. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 5. 2007 19:32

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Zápočťák a adresa doručení
      Má povinnost předat ho zaměstnanci při skončení prac. poměru. Není povinen ho posílat.

• 20. 5. 2007 18:32

anina (neregistrovaný) 82.100.11.---

Pokud jste MO nemůže zaměstnavatel dát do ruky, jelikož je povinen ho zaslat na OSSZ. Pokud ho i zašlete včas musí být odhlášen ke dni uvedeném na ZL.OSSZ po kontrole datumu ukončení a nemocenských dávek potvrdí a zašle sama na adresu zaměstnance. Účetní VO předá ZL v den ukončení pracovního poměru.

• 20. 5. 2007 20:23

Zaměstnavatel je povinen při skončení prac. poměru předat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání - viz Zákoník práce. Už se tu o tom mnohokrát podrobně psalo a vysvětlovalo. OSSZ nemá právo vyžadovat zaslání tohoto potvrzení. A už vůbec ho nemá OSSZ co zasílat zaměstnanci. Toto potvrzení o zaměstnání vydává zaměstnavatel, ne OSSZ. OSSZ, pokud vyplácí nemocenské dávky, vystavuje potvrzení o promaroděných dnech. Toto potvrzení s potvrzením o zaměstnání nesouvisí. Jsou to dvě různá potvrzení.

• 21. 5. 2007 8:03

Paní Jiřko souhlasím s Vámi, účtujete MO?.Vy neposíláte na OSSZ ukončení ZL na Váš příslušně místní OSSZ?To by jste na tom byla dobře. Máte pravdu, že to předává zaměstnavatel,ale v případě MO opravdu musíte zaslat ZL na OSSZ,kdy Vám potvrdí souhlas od - do byl zaměstnán razítkem a podpisem-prostě taková je praxe. A jelikož by se prodlužoval termín, kdy mu to dá zaměstnavatel do ruky, pošle mu to na jeho adresu .Na zápočtovém listě je již zaměstnavatel podepsán. I tehdy,když pošlu ZL v předstihu např. dva dny před ukončením, nepotvrdí ho dříve, dokud ve své evidenci nezjistí odhlášení to je buď ve formě tisku-odhláška, nebo PVS.Nijak nechci Vaši pravdě odporovat.Avšak je to praxe. Možné je, že účtujete pouze VO, kde to takto jak píšete opravdu funguje. Ve spoustě případů však ještě programátoři na tuto skutečnost nereagovali a v ZL jsou nadále uváděny dny PN. Přeji pěkný den.

• 21. 5. 2007 11:51

M.H. (neregistrovaný) 83.208.69.---

Nejsem paní Jiřka, ale účtuju MO. Vystavím zápočťák, program mi umožňuje ediatci, tak smažu promaroděné dny, místo nich napíšu větu ve smyslu, že potvrzení o době nemoci vystaví PSSZ a že potvrzení je nedílnou součástí tohoto zápočtového listu, orazím, předám zaměstnanci. Na PSSZ odhlásím odhláškou a požádám o vystavení potvrzení - PSSZ promaroděné dny potvrdí na samostatném papíru, který dodatečně pošlu zaměstnanci nebo si ho vyzvedne s ELDP. Taky se na PSSZ cukali, že chtějí zápočťák a bla bla bla, trvala jsem si na svém a začalo to tak fungovat ;o)

• 21. 5. 2007 19:53

Ano, sociálka asi ze setrvačnosti chce předkládat tzv. zápočtový list, který se správně nazývá Potvrzení o zaměstnání, k potvrzení o promaroděných dnech nebo k tomu, že tam dají razítko a potvrzení o nemocench vyjedou na zvláštním papíře. Požadavek předložení tohoto potvrzení o zaměstnání ale nemá žádný právní podklad. Souhlas SSZ s tím, že byl u nás zaměstnán od - do není třeba.Už jsem také trvala na tom, aby mně vystavili potvrzení o nemocech bez toho, že by viděli potvrzení o zaměstnání, protože to se jich vůbec netýká. Většinou to ale ale dělám tak, že zaměstnanci předám potvrzení o zaměstnání. Pro sebe si vytisknu druhé a když pak jdu s odhláškou, předložím jim to moje, oni tam dají razítko a napíší "viz potvrzení MSSZ", vyjedou potvrzení o promaroděných dnech, které pak zašlu zaměstnanci. A to orazítkované potvrzení o zaměstnání už mu neposílám, ale založím si ho. Tím splním zákonný požadavek a nemusím se s nimi hádat.

• 22. 5. 2007 6:38

Děkuji, já to zkusím také,ale nevím jestli uspěji, jelikož co jim nařídí vedoucí je svaté, a těžko budu dělat změny na OSSZ já sama. To by těch účetních mělo být více, abych zvítězila.Také mám velice pěkné vztahy s děvčaty,které tam pracují a nerada bych si je proti sobě poštvala.Já osobně problém nemám. Já bych to být tou paní řešila tím, jestli je MO ,že bych poslala ZL na OSSZ či PSSZ nevím kam patří, a předala bych jí zatím potvrzení o době prac. poměru. To má vlastně stejnou váhu jako ZL. Je tam doba od - do a je to potvrzena, s tím, že podepsaný ZL dostane do 3 dnů poštou.Jinak díky, až tam nyní půjdu na kontrolu proberu postup s nimi osobně.Přeji pohodový pracovní den.

• 22. 5. 2007 11:29

Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

Nemá cenu to vysvětlovat děvčatům na přepážkách, když stejně neudělají nic, co jim nenařídí vedoucí. Jděte rovnou za vedoucí a pro podpoření svých argumentů s sebou vezměte Zákoník práce. Původní nařízení vlády 108/1994 Sb., které v §3 určovalo, co má potvrzení o zaměstnání obsahovat (mimo jiné i skutečnosti rozhodné pro nárok na nemocenské dávky, tzn. promaroděné dny), už neexistuje. Nyní to určuje § 313 v novém Zákoníku práce a tam se vůbec o promaroděných dnech nehovoří. Zkrátka - Potvrzení o zaměstnání (které vydává zaměstnavatel) a Potvrzení o skutečnostech rozhodných pro nárok na nemocenskou (které vydává ten, kdo dávky vyplácí a eviduje) jsou dvě různá potvrzení. I děvčata na sociálce musí přijmout fakt, že se zákony kapánek změnily. Napište nám pak, jak to proběhlo.

• 22. 5. 2007 16:00

paní Jiřko to já vše znám,ale nerada bojuji proti zdi, je pravda, že děvčata v kanceláři neudělají nic co je proti nařízení vedoucí. Ale i s vedoucí mám dobré vztahy, takže se pokusím to vyřídit.Ale u nás totiž kontrolují i dobu, zda na MO jsou řádně přihlášené a odhlášené, to je zřejmě v jejich interních směrnicích, na což mají plné právo, a nic se s tím neudělá, jenom to, že tam budu posílat místo jednoho papíru dva. To je ZL a potvrzení o promaroděných dnech.Dnes je již pozdě na to to vytelefonovat, ale zítra to po ránu budu řešit a uvidíme jak vyřeším. Samo ,že dám vědět, co mi řekne paní vedoucí. Mějte pěkný den. Jsem ráda, že odpovídáte na dotazy, vždy když vidím Jiřka vidím fundovanou odpověď, a tudíž ráda čtu tyto dotazy.Přeji pěkný zbytek dne. A

• 22. 5. 2007 16:34

Ale i tato věc se přece dá vyřídit přátelským tónem a bez rozčilování. Prostě si o tom popovídat. Každopádně Vy, jako účetní, musíte splnit zákon, který Vám nařizuje předat potvrzení o zaměstnání při ukončení poměru. Aby Vám pak naopak nějaký zaměstnanec nedělal zle, že ho dostal později než měl. Hodně úspěchů.

• 24. 5. 2007 8:00

Ahojky paní Jiřko, já myslím, že se nic nevyřizuje na úřadech v afektu,ale vždy přátelsky,včera jsem to vyřizovala s paní vedoucí na OSSZ. Dneska jsem jí ještě posílala e-mail. Bude to vyřizovat po lajně s jejím nadřízeným na Kraji.Jinak řekla, že zatím nějaký zákon ještě neplatí, a to nevím co myslela, takže počkám co mi napíše jak se dneska domluví s nadřízeným v Ústí.Jinak jsme se domluvily, že pokud bude příznivá zpráva ,nemá nic proti tomu, abych to posílala bez ZL pouze Potvrzení ,ale musí tam stejně být od kdy do kdy byl v prac. poměru v MO to pro kontrolu.Řekla spíše ,že si přiděláme jenom víc práce, jelikož budu muset dělat potvrzení dvě. Ale to je jedno, já osobně nemám problém, jelikož si ho udělám jako vzor ve Wordu a budu jenom vpisovat data zaměstnance a datumy nemocí. je blbé, že budu muset posílt i když nebude nemocen opět znovu Potvrzení od kdy do kdy byl zaměstnán pro kontrolu přihlášení a odhlášení zaměstnance.Taky sama nevím, jestli to nebudu praktikovat tak, že mu dám do ruky nepotvrzený ZL od OSSZ. Sama ho tam pošlu jelikož mi ho potvrzený platí, protože je fakt, že bych stejně musela do ZL napsat, že v případě nemoci v ochranné době musí ZL vrátit na OSSZ.Nebo lépe to potvrzení o dnech PN.Tak nevím.? jakou s tím máte tedy zkušennost Vy.Přeji pohodový den.

• 24. 5. 2007 13:56

Zdravím. Taky nevím, co myslela tím, že nějaký zákon ještě neplatí, asi myslela ten nepřijatý zákon o nemocenské. Ale ten nesouvisí s vystavováním Potvrzení o zaměstnání, které určuje Zákoník práce. To, že sociálka chce vidět potvrzení o zaměstnání "pro kontrolu" je pouze jejich jakési vnitřní nařízení, které ale pro Vás není nijak závazné. Oni nemají co kontrolovat údaje, které Vy vyplňujete na Potvrzení o zaměstnání, a to ani dobu zaměstnání. Kdybyste chtěla a postavila si hlavu, tak na to nemají žádný zákonný nárok.(Aspoň jsem na to v žádném zákoně nenarazila). Potvrzení o zaměstnání vystavuje zaměstnavatel a ten ho také předává zaměstnanci. Tečka. Fima je pouze povinna tohoto zaměstnance odhlásit na předepsaném tiskopise, ve kterém vyplní předepsané údaje. Nikde se nenařizuje při odhlašování předkládat Potvrzení o zaměstnání. Ten člověk pak ale musí svému novému zaměstnavateli doložit skutečnosti rozhodné k případné výplatě nemocenkých dávek. K tomu slouží potvrzení o promaroděných dnech. Toto vystavuje ten, kdo nemocenské dávky eviduje a vyplácí. Takže znovu opakuji - jsou dvě různá potvrzení, která spolu nesouvisí. Vy ani nejste povinna na tom Potvrzení o zaměstnání uvádět jakýkoli údaj o nemocích, nemusíte tam ani psát, že potvrzení o nemocích vydá sociální správa. Prostě na Potvrzení o zaměstnání nemusí být jakákoli poznámka o nemocích. A toto Potvrzení o zaměstnání ani zaměstnanec v případě onemocnění v ochranné lhůtě nevrací. Sociálka pouze vystaví nové potvrzení o promaroděných dnech a staré si nechá, nebo do starého ty dny vyplní. My se v těch zákonech orientovat musíme, tak ať se to naučí i úředníci. Ale jak jsem psala, já se taky nehádám, při potvrzování nemocí jim předložím Potvrzení o zaměstnání, které si pak založím, protože ode mě už ho zaměstnanec dávno má. Tak dejte zase vědět.

• 27. 5. 2007 19:30

Já naprosto souhlasím, dneska jsem zjistila, že je to asi problém většiny z nás, odebírám Průvodce kde dotaz č. 72 přesně směřuje k této naší diskusi,je to dost rozsáhlé, takže se mi to nechce přepisovat, ale máte paní Jiřko pravdu vyjímám

Od 1.1.2007 je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání při skončení zaměstnání /prac.poměru nebo DPČ/Tuto povinnost ukládá ustanovení § 313 / o kterém jsme si již zde psaly/
      "Zaměstnavatel,který provádí nemocenské dávky pojištění svých zaměstnanců, je povinen vydat zaměstnanci potvrzení o skutečnostech rozhodných pro nárok na dávky, jejich poskytování a výplatu:
      1.při skončení zaměstnání
      2. až po skončení pracovní neschopnosti, jestliže pracovní neschopnost zaměstnance vznikla před skončením zaměstnání a trvá i po jeho skončení
      3. kdykoliv o vydání potrvzení požádá zaměstnanec, nový zaměstanvatel nebo OSSZ.

tak to jsem psala hnedka na začátku toto u VO provádím.
      dále se pokračuje

Za zaměstnance MO vydává takové potvrzení OSSZ.

Zaměstnancům MO vydává potvrzení o době trvání pracovní neschopnosti v posledním roce před skončením zaměstnání OSSZ v sídle zaměstnavatele.

Dlouze odpovídala -Že- domnívám se, že to byla Ing. Ženíšková, jelikož do totohoto -pracovněprávní předpisy průvodce píše.Myslím tudí, že okopíruji toto i paní vedoucí jak jsem se s ním domluvila na OSSZ u nás a ona z toho vyvodí závěr. Na základě totho dotazu, budu tudíž vydávat ZL zaměstnancům v MO jelikož dělám i VO, a potvrzení o dnech nemoci bude muset potvrzovat OSSZ.
      Myslím ,že závěr je takový, že
      VO jsou jako dosud, pouze se vydávají dvě potvrzení-*ZL a potvrzení o dnech PN.
      MO potvrzují OSSZ. Tudíž jste jměla pravdu.Zdravím a přeji pohodový pracovní týden.

• 28. 5. 2007 11:35

S tou VO je to jasné, s MO si to budou muset sociálky ujasnit. Jak jsem psala, také abych se nemusela dohadovat, zaměstnanci potvrzení o zaměstnání hned vydám a na MSSZ Brno předložím k orazitkování druhý, který už mu neposílám. Úřednice jsou spokojeny a já také. 31.5. nám končí 2 lidi, tak pracovnice, které potvrzují nemoci popíchnu a nadhodím, že nemá cenu, aby mi dávaly do toho potvrzení o zaměstnání razítko, když toto stejně není určeno pro zaměstnance, jelikož ten už dostal. Nebo jim řeknu, že ho nemám s sebou a stejně ho k ničemu nepotřebují. Také už slyším ty námitky.
      Kromě toho - také mě napadlo, kdo vlastně má zaměstnanci toto potvrzení o nemocech vyřizovat. Jasné je, že ho (v případě MO) vystavuje sociálka. Jasné je také, že ho zaměstnanec potřebuje pro předložení k dalšímu zaměstnavateli pro případnou výplatu nemocenský dávek. Ale není jasné, že by toto měl vyřizovat zaměstnavatel (myslím ze zákona). Jak píšete - "zaměstnancům MO vydává potvrzení .... OSSZ v sídle zaměstnavatele (zřejmě myšleno v místě sídla)". Neměl by si to nakonec vyřídit ve vlastním zájmu se sociálkou sám zaměstnanec? A kdybychom brali doslova tu větu, kterou píšete "... vydává zaměstnancům OSSZ v sídle zaměstnavatele...", tak by to znamenalo, že OSSZ ho má do sídla zaměstnavatele přinést a předat ho zaměstnanci. :-) (ale to určitě není tak myšleno). Taky pěkný týden a aby aspoň trochu zapršelo, u nás hotová Sahara.

• 28. 5. 2007 14:29

Tak jak to bylo napsáno, tak je to zřejmě myšleno, potvrzení o dnech PN je povinna vydat OSSZ. Dnes jsem ofotila dotaz a odpověď a zaslala vedoucí Mo na našem OSSZ v LN.Tímto pro mne přestala být povinné zaslat Zl nebo i jen to potvrzení. Toto je dneska myslím tím od 1.1.2007 povinností OSSZ,PSSZ atd. Já jako účetní předám ZL zaměstnanci pro sebe mám dny nemoci na ML a tudíž mám vše co je třeba. Pouze musím odhlásit a přihlásit človíčka MO.U nás prší již třetí den v noci, takže je to dost fajn.Pokud se mi paní vedoucí ozve dám vědět jak to vyřešily děvčata na Kraji.pokud máte fax mohu dotaz i s odpovědí nafaxovat.Pěkný den.

• 29. 5. 2007 22:29

Děkuji, to byste byla hodná - fax 545539274. Včera spadlo pár kapek a ochladilo se. U nás, i když se je ze všech stran černo a blýská se, většinou nás to obejde. Zato vítr je tu pořád.

• 30. 5. 2007 12:43

tatana (neregistrovaný) 82.142.65.---

aniž jsem věděla o této debatě, včera jsem posílala mail paní vedoucí na OSSZ s tím, že sociálka má vystavovat u MO potvrzení o nemoci a nevyžadovat od zaměstnavatele zápočťák a zatím ticho po pěšině, ještě jsem tam přidala, že určitě jsou informovaní, ale přesto zasílám info .... jen jestli si nepřiděláváme práci, protože když k vám nastoupí do PP zaměstnanec, zápočťák prázdný, co uděláte ? nebude vás zajímat nemoc ohledně podpůrčí doby? je jasné, že si za to ručí sám, ale jak prokážete, že jste se ho dotazovaly? stejně mu podstrčím čestné prohlášení, že nemarodil, či ano, takže velkou úlevu s tím, že se už nemoc nepíše na ZL, nevidím.

• 30. 5. 2007 15:03

Fór je v tom, že při nástupu nového pracovníka Vy vůbec nemusíte požadovat "potvrzení o zaměstnání" (tzv. zápočťák). Ten Vám je k ničemu. Rozhodující je pouze to druhé potvrzení - o promaroděných dnech.

• 31. 5. 2007 0:29

No není to tak jednoznačné, já ho musím vyžadovat například u ZŠ a MŠ jelikož jsou tam doby zaměstnání a druh práce dle kterého zařazuji do platového stupně-odpracovaná doba-dle nařízení vlády a ZP. Takže tak všeobecně ZL potřebný je. Možná pro podnikatele, který nemá platovou tabulku -může del vnitřní směrnice také mít dle odpracovaných let, takže opět diskutabilní. Ještě jsem nefaxovala ,ale myslím na to paní Jiřko, dnes a zítra ještě mám fofr pracovní takže jakmile to ofotím nafaxuji, mám připraveno.
      Pokud nepředloží ZL Na to mám opět vytvořen tiskopis"Prohlášení zaměstnance při nástupu do zaměstnání v případě, že nepředložil zápočtový list, ani potvrzení o čerpání podpůrčí doby".Zdravím

• 31. 5. 2007 6:52

Jenže druhý fór je v tom, že tak jako vy postupuje, troufám si tvrdit, v současné době menšina mzdových účetních včetně sociálkek a zaměstnanci už vůbec netuší,že by měli mít nějaké potvrzení o době nemocenského pojištění, navíc jste zmiňovala, zda je to vůbec povinnost zaměstnavatele (u MO) jim ho zajišťovat a i když jim řeknete, že si ho mají vyzvednout na SSZ, nevím jakou máte zkušenost se zaměstnanci vy, ale dobrá třetina si ho nevyzvedne a žeby sociálka ho sama od sebe posílala?? Takže ke mně nastoupí zaměstnanec, předloží ZL tak jak je zvyklý a já mu stejně předložím mé čestné prohlášení, že čerpal-nečerpal nemoc.dávky, proto říkám, že to žádná sláva není, když už se neuvádí nemoc na ZL.Až se to srovná a MPSV vydá nějaký metodický pokyn, budou s tím srozuměni všichni zúčastnění včetně sociálek (ty také dnes tápou) a zaměstnavatelů a bude automatické, že zaměstnanec bude předkládat potvrzení o době nemoc.pojištění,pak mu cpát náš tiskopis nebudu, ale do té doby podle toho co předloží, ano. Nemyslím si, že by zaměstnavatel s ukončením prac.poměru měl se zaměstnancem skončit a "nepomoci" mu se získáním onoho potvrzení (MO), ale tak jste to určitě nemyslela.

• 31. 5. 2007 6:59

**ještě jsem si uvědomila jednu věc, také si nemyslím,že zápočťák je v současné době k ničemu- viz anina, ale i v podnikatelské sféře ho potřebujete, jednou z povinností zaměstnavatele je uvést na ZL e) zda ze zaměstnancovy mzdy jsou prováděny srážky, v čí prospěch, jak vysoká je pohledávka, pro kterou mají být srážky dále prováděny, jaká je výše dosud provedených srážek a jaké je pořadí pohledávky

• 31. 5. 2007 23:14

Máte pravdu, ušlo mně, že na potvrzení o zaměstnání jsou uvedené exekuce. Na druhou stranu, už se tady ozvaly hlasy, že je sice zákonem stanovená povinnost zaměstnanci potvrz. o zaměstnání vydat, ale už nikde není stanovená povinnost, aby ho zaměstnanec předal dál. Ale toto se mně také nezdá. Co se týká potvrzení praxe u nepodnikatelských subjektů - ta se stejně celá nedá vyčíst z posledního potvrzení o zaměstnání, takže je stejně vyžadováno potvrzení jiné, kterým ten uchazeč potvrzuje všechny praxe, které měl (tzn. výpis od více zaměstnavatelů). Měla by nějaká legislativa opravdu upravit vydávání a předávání potvrzení o promaroděných dnech. Já to také chodím na sociálku vyřizovat a pak to zasílám zaměstnanci domů. Ale podle mě by toto měla být starost sociálky (mluvíme o MO). Já odhlásím a oni by měli sami vystavit potvrzení a zaslat domů. Nebo by měli lidé vědět, že si zkrátka toto potvrzení musí obstarat - třeba se na tu sociálku vypravit (stejně jako se tam musím vypravit já). Však oni by si zvykli, stejně jako už si zvykají (po mnoha letech!) na to, že v určitých případech za ně účetní neudělá přiznání ani že účetní nemá povinnost je upozorňovat na možnost žádosti o vyrovnání daní a že se o své daně musí zajímat sami. Ale abych řekla pravdu, není mně dost jasná jedna věc - když zaměstnanec nastoupí, oznámí, kolikátý jste jeho zaměstnavatel. Pokud jediný, požadujete potvrzení o promaroděných dnech u minulého zaměstnavatele. Co když ale jste zaměstnavatel druhý. Tím pádem on žádné potvrzení o zaměstnání ani promar. dnech nepředloží. A začne marodit. A dlouho. A teď nevíte, jestli náhodou už nemocenské dávky dlouho nepobíral nebo nepobírá. Jak druhý a další zaměstnavatel sleduje podpůrčí dobu? Nebo ji sleduje každý zvlášť? Nebo už to mám popletené?

• 1. 6. 2007 6:39

souhlasím s vámi, že mnohdy dělá účetní věci nad rámech svých povinností, je to jakýsi "pozůstalostní" zvyk a tyto zvyky se dají změnit, ale někdy to chvíli trvá. k vaší otázce-pokud jsem ji dobře pochopila- jedná se o to, že bych byla druhý (současný, resp. souběžný) zaměstnavatel ? v tom případě dodání potvrzení o prac.neschopnostech zaměstnavateli zaměstnancem je ošetřena zákonem.Tato povinnost vyplývá pro zaměstnance z ust. § 49 zák.582/1991 Sb.,podle kterého je povinen spolupůsobit k tomu,aby dávka byla poskytována v souladu s práv.předpisy,jsou proto povinni hlásit včas všechny skutečnosti,které mají vliv na poskytování dávky,tzn.vykonává-li zaměstnanec souběžně dvě nebo více zaměstnání u různých zaměstnavatelů a je uznán práce neschopným jen k některým zaměstnáním, je povinen oznámit zaměstnavatelům,u nichž je zaměstnán a nebyl uznán PN,trvání všech prac.neschopností v období jednoho roku před vznikem nové PN.

• 1. 6. 2007 7:44

.
      Souhlasím, ale v praxi ve většině případů to takto nefunguje,jelikož to spousta zaměstnaců vůbec neví a když jim to říkáte tak na vás koukají jak kdyby nevěděli o čem je řeč.Jen si vzpomeňte, jakou dá práci lidem vysvětlovat,když jim nemohu udělat roční zúčtování daně jen proto, že má ještě souběžný dneska třeba DPČ nebo OSVČ příjem.Dlouho to trvalo, než se jim to dostalo do podvědomí. Ale ono opravdu záleží na jednotlivci.Snad se nám podaří i ve věci těchto nových předpisů buď něco změnit a to dotazy na různé instituce, aby věděli,že nějaké problémy v praxi jsou, nebo sama legislativa se změní zase na připomínky z řad OSSZ pracovníků.Přeji nám všem hodně pevné nervy na to vše. Ale je již červen a tak si myslím, že jsme si pomalu zvykly.No a co příjde od ledna 08 to už nás asi nemůže otrávit více nežli se již stalo.Mějte pěkný den

• 1. 6. 2007 8:40

souhlas, zaměstnanci neví, že by měli cosi hlásit a vůbec něco hlásit, ale na vstupním listu nám zatrhne, zda vykonává souběžně další pracovní poměr, pokud ano, zařídím se viz výše. Dávám návrh-proč čekat na intervenci OSSZ, pište na MPSV,PSSZ, najděte si svého poslance ...., do týdne jim tam posílám dotaz, čiňte tak také, ať i my je otrávíme :-) spíše aby se probudili, nemyslím si, že něco změním, ale už se mi to jednou "vyplatilo", psala jsem poslancům, předsedovi vlády, místopředsedovi a co já vím ještě komu, stálo to peníze, čas,ale měla jsem dobrý pocit, asi jsem blázen,určitě jsem to nezměnila já- reagovala jsem na "propad" nároku na dovolenou maminkám,ZVS,nemocným a ejhle-od letoška změna a nevyčerpaná dovolená matkám už nemůže propadnout :) tak pište, ať je nás víc, fakt to myslím vážně. Určitě to není tím, že bych snad neměla co dělat, právě naopak, ale pokud se o tom nehovoří na patřičných místech, nic se nezmění, ani když intervenujeme na OSSZ,to je stále málo. Z OSSZ se mi ozvala vedoucí,že svolávají poradu,nemohou se s metodiky shodnout :-)

• 1. 6. 2007 8:47

I já vyjadřuji s Vámi souhlas sice nepíši přímo poslancům, ale např. na MPSV i pí Ženíškové pokud nevím podám dotaz. Takže čím nás bude více tím lépe.Pohodový den.

• 1. 6. 2007 9:22

díky, jděte do toho! zkuste i předsedu MPSV P. Nečase, Mgr. Luboše Vaňka -náměstka ústředního ředitele pověřeného řízením ČSSZ, JUDr. Hejkala, ředitele PSSZ...., nemaluji si vzdušné zámky, vím, že mají spoustu jiných dalších důležitějších starostí, ale my je máme také :)

• 1. 6. 2007 9:43

***Vaňka beru zpět, to už od dubna 07 neplatí, to je cvrkot ... pověřena řízením je JUDr.Božena Michálková (adresa je jednoduchá na cssz :-) také píšu, zdravím a přeji pěkný den

• 1. 6. 2007 7:37

Paní Jiřko já na toto mám udělané čestné prohlášení , já jich mám větší spoustu a nechávám si to podepsat od zaměstnance pokud mi nepředloží rok zpětně ZL kde ještě za rok 2006 byla povinnost uvedení ND.Jinak na sociálku já zasílám doklady, jelikož ji mám25 km od sebe a naše OSSZ jim do dneška potvrzené ZL s odsouhlasením či doplněním ND zasílá na adresu zaměstnance.Nyní je vše v jednání jak to bude dál. Já zatím budu posílat jenom dny ND a ať si s tím dělají co chtějí. Máte pravdu, že to by si měl zaměstnanec ohlídat sám myslím v MO. Ve VO dávám do ruky vše.Dostala jste fax s dotazem??Pekný den

• 1. 6. 2007 15:04

Ano, díky, fax jsem dostala. I já sepíšu své námitky a pošlu na ČSSZ i na MSSZ, ať se trochu vody rozčeří. A jak píše tatana, asi se i trochu otráví.

• 1. 6. 2007 15:15

DÍKY!!! :-) škoda, že nás není víc :-(

• 8. 6. 2007 11:08

tak jsem dostala odpověď z naší OSSZ - vkládám text tudíž zápočtový list již posílat nemusím a budou posílat své potvrzení o vyplacených dávkách. Moc zdravím Anina

Děkuji za zaslané materiály. Žádné potvrzení nám nemusíte vystavovat budeme používat z vlastního programu.
      Děkuji za spolupráci a těším se na další.
      vedoucí oddělení nemocenského pojištění

• 8. 6. 2007 11:29

>tak jsem dostala odpověď z naší OSSZ - vkládám text
      >tudíž zápočtový list již posílat nemusím a budou posílat
      >své potvrzení o vyplacených dávkách. Moc zdravím
      >Anina
      >
      >Děkuji za zaslané materiály. Žádné potvrzení nám
      >nemusíte vystavovat budeme používat z vlastního programu.
      >Děkuji za spolupráci a těším se na další.
      >vedoucí oddělení nemocenského pojištění

Včera jsem také byla na sociálce odhlašovat zaměstnance, předložení Potvrzení o zaměstnání již slečna nepožadovala, razítko do něj dávat nemusí, pouze vyjela svoje potvrzení o promaroděných dnech. Prý se jim dostalo vysvětlení, že Potvrzení o zaměstnání vydává zaměstnavatel atd. atd. Takže se k nim konečně doneslo to, co jsem jim říkala už dávno. Zaměstnance mají rozdělené podle příjmení, takže doufám, že se dostali pokyn na všech kancelářích. Ale abych řekla pravdu, neměla jsem čas na delší debatu, tak jsem se nezptala, jak budou postupovat, když odhlášku zašlu poštou a osobně nic vyzvednout nepůjdu - zda to potvrzení o nemocech pošlou tomu člověku sami. Tak se zeptám příště.
      >
      >
      >

• 8. 6. 2007 12:15

já posílám zásadně vše poštou a elektronicky. To bych se najezdila, 25 km tam 25 km zpátky. Nic nosit nemusíte stačí jim to poslat. razétko musí být na obálce nejpozději do 8 dnů odhlášky i příhlášky.Já to posílám vše elektronicky takže posílám pouze přehledy za jednotlivé měsíce.Zdravím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).