Hlavní navigace

THP-měsíční mzda a §...???

  • (neregistrovaný) 90.176.67.---

    8. 6. 2007 9:04

    Musím evidovat u THP, jenž mají měsíční mzdu, § jako jsou : lékař, svatby, pohřby atd? Nebo stačí lékařem potvrzení propustky přikládat k docházce zaměstnance a ve mzdě to uvádět jako odp.dobu...tedy celý den?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2007 9:57

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: THP-měsíční mzda a §...???
      ***
      Ve mzdě to rozhodně jako odpracovanou dobu NESMÍTE. Za dobu překážek v práci nenáleží mzda, ale náhrada mzdy (nebo nic, je-li překážka bez náhrady). Náhrada mzdy se platí průměrem, platným v příslušném čtvrtletí.

    • 8. 6. 2007 10:17

      nataša (neregistrovaný) 90.176.67.---

      Re: THP-měsíční mzda a §...???
      ************************************
      nojo, ale když má měsíční mzdu, tak vlastně pouze dokládám, že jsme mu to omluvili....proč to evidivat zvlát. A když jsme u toho průměru, tak u měsíčních zvolit prům. náhrad jako jsou dovolené a pod. nebo hodinový prům ?

    • 8. 6. 2007 10:53

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: THP-měsíční mzda a §...???
      ***
      Proč evidovat zvlášť? Přece proto, že se to jinak platí.
      A k průměru - i dovolenou přece platíte hodinovým průměrem - jiný než hodinový přece zákoník práce nezná? Doporučuji vám přečíst si hlavu XVIII, zejména § 356.

    • 5. 10. 2007 14:39

      beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: THP-měsíční mzda a §...???
      Nataša to myslela asi tak, že jsou dva různé názory na měsíční mzdu a svátek - v případě měs.mzdy připadne-li svátek na všední den, zaměstnanci neuchází mzda, nepřísluší mu tedy náhrada, tak z toho vycházela u lékaře, ale lékař je překážka v práci a ta se už musí vykázat průměrem ( i když u předch.zaměstnavatele se u měsíčních mezd u THP hodinový lékař jen dokládal, ale u časovky u dělníků se platil průměrem....)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).