Hlavní navigace

Dohoda o PP při MD

• (neregistrovaný) 85.160.64.---

19. 6. 2007 12:30

Dobrý den, ještě k zaměstnankyni na MD: Zaměstnankyně po pracovní neschopnosti nastoupila na MD, s naší MO má stále pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Někde jsem vyčetla, že je možné u stejného zaměstnavatele, u kterého máte HPP na prac. smlouvu, uzavřít Dohodu o provedení práce při MD. Je to pravda? Nebo kde můžu najít přesné info? Pokud je Dohodu o PP opravdu možné uzavřít, je možné, aby v ní byla napsána odměna, která bude vyplácena měsíčně pevných 1500,- + 85,-/1 hod. skutečně odpracovanou (průměrně cca 20 hod/měsíc)? Nebo ještě lépe, že by bylo napsáno 85,-/hod. + prémie??? Jsou vůbec prémie u dohody o PP možné vyplácet?
    Zaměstnankyně má už podepsané prohlášení poplatníka, co se jí tedy bude strhávat z té odměny, pouze srážková daň? A ZP a SP za ní bude nadále platit stát, nebo si to musí uhradit sama? Moc děkuji za rady!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2007 9:18

Jana (neregistrovaný) 81.0.252.---

Re: Dohoda o PP při MD
      DPČ je možné při HPP, pouze při dodržení poloviční prac.týdenní doby (20 hodin). Odměna se řídí podle minim.mzdy od 1.1.2007. Preémie můžou být, ale vedle min.mzdy na těch 20 hodin. Záleží na výkonu práce. Pokud ale žena u zaměstnavatele pobírá MD, nesmí být u ní výdělečně činná, to může až při pobírání rodičovského příspěvku, jinak o mateřskou přijde.
      Pokud je u Vás na HPP, budete jí strhávat daň normální s podepsaným prohlášením a slevami, které uplatňuje. Pokud by měla vedle DPČ i příjem na HPP, musíte to zdanit dohromady.

• 22. 6. 2007 14:25

Lenka (neregistrovaný) 193.85.19.---

Re: Dohoda o PP při MD
      Dobrý den,
      také jsem řešila tento problém, a bylo mi sděleno, že zaměstnankyně pobírající MD z HPP může mít uzavřenou u téhož zaměstnavatele i dohodu o provedení práce do 150 hod. ročně, ale druh práce v této dohodě musí být jiný než v HPP.
      Ale nevím, kde to najdu v zákoně.
      Třeba ještě někdo poradí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).