Hlavní navigace

reklamace ALZA.cz ,kupa na IC

• (neregistrovaný) 85.248.66.---

9. 7. 2007 0:44

Kupil som takto mobilny telefon na nasu firmu na Slovensku, na tomto po 45 dnoch vznikla zavada, autorizovany servis pri oprave znicil zakladnu dosku telefonu a tento mi vratil ako neopravitelny zo zistenim oxidacie na doske PCB atd. , telefon som postupil znalcovy ktory sa tymto zaobera a ten vyvratil oxidaciu a nespravne pouzivanie pristroja no zato nasiel mnohe chyby ktore spôsoil servis .Tak sa to dalej postupilo predajcovi stym ze ziadam vystavenie dobropisu na telefon 5050 SKK + 3300 SKK za znalecky posudok ktory som si nechal vyhotovit .Spolocnost AlZA ma na stranke napisane ze 30dnova reklamacna doba sa nevztahuje na kupu s IC , pri kupe na IC tuto dobu upravuje obchodny zakonnik .Tak sa chcem spytat ako tuto dobu upravuje a aka je teda vysledna doba do kolko dni tato reklamacia musi byt vyriesena - teda ak sa vôbec vyriesi kedze je to kupene na firmu .Kedze mi uz ide o dost penazi mimo ineho preukazatelnych 300-400SK za telefonaty a naklady na pravnika ktory pre zaciatok len zhodnotil situaciu a napisal list v ktorom ziadame dobropis na telefon a naklady za znalca .
    Ide mi o tu dobu, teda zatial mi z toho vyplyva ze si predajca môze nechat telefon aj znalecky posudok kludne aj 2 roky a ja neuvidim ani svojich 9 000 a nahanal som sa v tejto veci zbytocne ?? Neviem poradte ako mam dalej jednat, urcite chcem podniknut dalsie kroky a nielen bezvyznamne cakat mesiace co sa stane . Dalej pisu ze ak je kupujuci s IC tak pri neodstranitelnej vade mam pravo bud na vyrobok novy, alebo na dobropis . Z tychto dvoch moznosti si vyberam ja alebo predajca ?? Este na zaver chcem napisat ze telefon bol funkcny v prevadzke 45 dni od kupy a potom sa pokazil a autorizovany servis - znalec v obore elektrotechnika - pravnik - predajca .

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).