Hlavní navigace

Proúčtování na analytické účty POHODA

• (neregistrovaný) 89.176.92.---

14. 7. 2007 16:19

Prosím o radu, mám nastavené předkontace na jednotlivé analytické účty u odběratelů, a při účtování plateb (došlé platby bankou) přes to, že v kolonce předkontace mám správně nastaveno 221/311xxx, veškeré platby se mi proúčtovaly na 311000. Může mi někdo poradit? Děkuji Monika

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 7. 2007 16:36

Lenka (neregistrovaný) 88.101.21.---

Re: proúčtování na analytické účty POHOD
      Podívejte se, zdali máte účty 311xxx nastaveny v účtové osnově a zda je zaškrknuto, že se používají. Pravděpodobně jste zaúčtovala nejdříve vše na 311000 a pak to přepsala. Zkuste se podívat v agendě banka na jednotlivé platby v záložce zaúčtování, jak to vypadá a opravit to v účetním deníku.
      snad vám to pomůže
      Lenka

• 14. 7. 2007 16:44

Monika (neregistrovaný) 89.176.92.---

Nastavené i zaškrtnuté byly správně, ještě před tím než jsem začala účtovat banku, nejdříve jsem dělala vydané faktury a do banky jsem už dávala předkontace s jednotlivými analytikami, jenže v bance je to skutečně proúčtováno na 311000, vůbec nevím proč, myslíte že jediná možnost je to celé opravit ručně? Monika

• 14. 7. 2007 16:50

Lenka (neregistrovaný) 88.101.21.---

já když mám příjem nebo výdej bankou, tak to dělám přes likvidace výběrem a sama předkontace mi tam naskočí, takže pokud to máte dobře ve vydaných fa a dáte agenda banka, nový, výdej, záznam, likvidace výběrem a najdete tam tu určitou likvidovanou fa, tak by vám to mělo jít na správné účty, zkuste ještě toto. když tak se ozvete a něco ještě vymyslíme.

• 14. 7. 2007 18:51

Karel (neregistrovaný) 62.245.71.---

Predkontace s analytikou musite mit nastaveny jak v pohledavkach tak i v bance jinak se Vam to nemuze spravne propojit.
      Ted jsem si to vyzkousel a jak pisu tak to funguje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).