Hlavní navigace

Výpověď z pracovního poměru

 • (neregistrovaný) 80.188.127.---

  18. 7. 2007 22:32

  Přítelkyně pracuje v jednom baru a její zaměstavatel je Vietnamec. Při její noční směně došlo k vloupání do výherních automatů, kdy se na toto přišlo až druhý den ráno. Došlo k odcizení 50.000,-Kč. I přes veškerou snahu , aby tuto událost zaměstnanec oznámil na policii z mé strany toto neudělal / nevím z jakého důvodu /. Asi po 1 měsíci zaměstnavatel sdělil mé přítelkyni, zda neche odejít z práce, dále o vyhazovu a nějakém splácení za odcizené peníze z výherního automatu. Jak se máme v tomto případě zachovat, protože se jednání jejího zaměstnavatele nelíbí a to nemluvím a pracovních podmínkách ve kterých přítelkyně pracuje - 6 nočních za sebou a podobně.
  Děkuji za radu...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 7. 2007 11:34

   a (neregistrovaný) 213.155.227.---

   Re: Výpověď z pracovního poměru
   Zkusila bych to vyřešit dohodou o ukončení PP dle § 49.Pokud není podepsána hmotná zodpovědnost,pak by neměla nic platit.

  • 19. 7. 2007 15:50

   dejvid (neregistrovaný) 80.188.127.---

   Re: Výpověď z pracovního poměru
   Děkuji za odpově´d, ale přeci, když v tomhle případě došlo k vloupání do výherních automatů, tak i kdyby měla hmotnou odpovědnost, kdy nemá, tak přeci za to nemůže?!A nevidím důvod, proč by měla podat výpověď, když je v tomhle případě přeci neoprávněná. Nemůže za to, že někdo automaty poškodil bez jejího vědomí a pak nést vinu za to. A ještě k tomu, že majitel výše uvedené vloupání do automatů nenahlásil ?!! Dáůe bych chtěl říci, že přítelkyně chce nadále v tomto baru pracovat, protže v našem okrese se špatně hledán práce.
   K vyplácení automatů chci dodat, že výhru z automatu přítelkyně vyplácí z kasy co má u sebe v pokladně. kdy vlastně pachatel musel nastavit výherní automat, tak, že vyhrával a poté tuto výhru vyplácela přítelkyně jak jsem již uvedl z kasy co má u pultu. Automaty jsem ještě v jiné místnosti, kdy na ně nevidí a monitor je rovněž v jiné místnosti, kde nemám přístup, tak nemohla v tomto případě nic vidět a všimnout si.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).