Hlavní navigace

Okamžité zrušení pracovního poměru

• (neregistrovaný) 88.101.76.---

20. 7. 2007 11:18

Dne 25.5.2007 jsem obdržela Výpověď pracovní smlouvy dle §52 pís. a ZP. Pracuji jako referentka prodeje zájezdů v cestovní kanceláři. V době mé dovolené na zotavenou v alikvotní části 9.5 pracovního dne jsem obdržela Okamžité zrušení pracovního poměru bez jakékoliv výstrahy ( 55 odst. 1, písm. b) zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce. Důvodem okamžitého propuštění je moje bezplatná činnost v jiné CK, do které nastupuji po uplynutí výpovědní lhůty. Sděluji, že práce byla prováděna v době mé řádné dovolené a pouze proto, abych si nové místo od 1.8.2007 pojistila definitivně. Je mi 50 roků a v tomto věku je naděje získat práci minimální. Takto bych přišla o odstupné za 3 měsíce, o zbytek alikvotní části dovolené a o větší část výplaty za červenec. Dále, pokud je okamžitá výpověď oprávněná, nemám dosud nic hlášeno na PÚ. Odepsala jsem doporučeně, že okamžitá výpověď je neoprávněná a obdržela jsem od právníka firmy zákaz vstupu na původní pracoviště.
    Sdělte laskavě, zda je šance vyhrát soudní při s původním zaměstnavatelem. Případné další údaje doplním.
    Děkuji předem za kvalifikovanou odpověď.

V Plzni 20.7.2007 Jana Kamišová

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).