Hlavní navigace

Ztráta důvěry-jak vyhodit zaměstnance

 • (neregistrovaný) 82.142.65.---

  10. 10. 2007 18:03

  Dobrý den, průšvih.Obdrželi jsme "reference" na naši zaměstnankyni,která u nás pracuje rok - předchozí zaměstnavatel ji vyhodil za zpronevěru,vzala peníze z pokladny, podal na ni trestní oznámení, předpředchozí ji vyrazil na hodinu - posílala si peníze na účty (mzdová účetní), u nás je také zaměstnána jako mzdová účetní a má tu samou možnost, samozřejmě už ji nechceme zaměstnávat, ale co s tím? to není důvod pro vyhazov,vím, že je to sporné, pokud nemáme důkaz, nemůžeme nic dělat, ale také nechceme čekat, až se něco stane. Recidiva na sebe nemusí nechat dlouho čekat, pokud už něco neprovedla, jdeme do kontroly, ale jak se s ní rozloučit ? Babo raď :(

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 10. 2007 18:37

   Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

   Re: ztráta důvěry-jak vyhodit zaměstnanc
   Jedině klasická výpověď s odstupným a okamžité odstavení od přístupu k penězům nebo jestli najdete nějakou zpronevěru při kontrole, tak vyhazov okamžitý. Jiná možnost není. Důvěřuj ale prověřuj. Nejdřív bych ji ale ihned odstavila od peněz, popř. zařídíïla, aby nemohla s penězi nebo peněžními opracemi bez podpisu někoho dalšího manipulovat.
   A pro příště si to ošetřete tak, aby měli přístup k pěnězům pouze ve dvojici. U nás to tak funguje.
   Zuzik

  • 10. 10. 2007 21:44

   anonym (neregistrovaný) 82.150.166.---

   Re: ztráta důvěry-jak vyhodit zaměstnanc
   zuzíku, díky, ale problém je v tom, že odstupné jí sice nabídneme, ale místo nerušíme, takže ona nás navíc může napadnout u soudu, což snad nehrozí, ale může dát podnět IP, menší zlo bude, že FÚ napadne daň.výdaj - odstupné. Jak to udělat, když místo nerušíme, místo ní budeme muset přijmout jinou mzdovku.Tak jako tak půjdeme proti zákonu.

  • 11. 10. 2007 10:24

   Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

   Re: ztráta důvěry-jak vyhodit zaměstnanc
   A to je takový problém na papíře to místo po jejím odchodu nazvat jinak ? Místo mzdová účetní třeba jen samostatná účetní v oblasti mezd a personalistiky , aby se koza nažrala a vlk zůstal celý :-))) Zuzik

  • 10. 10. 2007 20:43

   anonymous (neregistrovaný) 212.80.86.---

   OT: ztráta důvěry-jak vyhodit zaměstnanc
   Vrtá mi hlavou, že jste podle zápočtového listu nepoznali, že byla před nástupem u vás v kriminálu.

  • 10. 10. 2007 21:41

   anonym (neregistrovaný) 82.150.166.---

   Re: OT pro anymouse
   to vám vrtat hlavou nemusí, my jsme jí ho tehdy odpustili, jinak bychom na to přišli hned, nám stačil výpis z rejstříku, tehdy byl čistý, velmi děkuji za přínosný názor

  • 11. 10. 2007 6:39

   baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

   Re: OT pro anymouse
   A co takhle přidat k toto funkci nějakou práci, kterou nezná, např. asistentka se znalostí nějakého jazyka. (nebo prostě něco, na co víte, že nemá kvalifikaci). Potom můžete stávající místo "čisté mzdové" zrušit a vytvořit novou, kumulovanou funkci "referenta" nebo něco podobného. Potom dáte odstupné a hotovo.

  • 11. 10. 2007 8:55

   Sylva (neregistrovaný) 62.225.42.---

   Re: OT pro anymouse
   A co zkontrolovat výplaty?Pokud posíláte peníze na účty,lze zjistit, zda stejný účet jako má ona se ještě někde nevyskytuje.Proklepla bych si i nemoci v ochranné lhůtě, zde je též možnost podvádění.
   Znám případ, kdy si mzdovka přišla ve velké firmě při manipulaci s ND na docela pěkný balík a firma to pak musela SSZ uhradit.
   Nevím, jak velká jste organizace a jaký program používáte,ale možná by s tím pomohl tvůrce programu.

  • 11. 10. 2007 9:21

   anonym (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re:zkušenost s podvodným zasíláním mzdy
   A co zkontrolovat výplaty?Pokud posíláte peníze na
   >účty,lze zjistit, zda stejný účet jako má ona se ještě
   >někde nevyskytuje.Proklepla bych si i nemoci v ochranné
   >lhůtě, zde je též možnost podvádění.
   >Znám případ, kdy si mzdovka přišla ve velké firmě při
   >manipulaci s ND na docela pěkný balík a firma to pak
   >musela SSZ uhradit.
   >Nevím, jak velká jste organizace a jaký program
   >používáte,ale možná by s tím pomohl tvůrce programu.
   moc děkuji za pomoc, nemocenská mě nenapadla - je to VO, bohužel jsme účetní fy a pokud se klientovi donese "cosi", je více než zřejmé, že bude chtít ukončit spolupráci, takže anonymousa bych se moc ráda zeptala, zda by i v takovém případě zaměstnával osobu, které jsme sice ještě nic neprokázali, ale už "cosi" bylo a klienta to nezajímá, je v zájmu fy s ní ukončit, nemůžu si pomoci. A žádat v případě ukončení spolupráce s klientem na mzdové účetní ušlý zisk, když se topí v dluzích ... bezpředmětné. Navíc potřebujeme řešit situaci hned.Vlastně můžeme přijmou teď novou mzdovou účetní, tato se pravděpodobně hodí marod a po nemoci jí můžeme dát výpověďl s odstupným, defacto její místo zrušíme, což bude pravda. To by vlastně šlo, to mě napadlo až teď, až se stydím, ale jde mi z toho hlava kolem, je mi to moc líto a nějak se s tím nemůžu srovnat,když teď sedí naproti mě.Teď jen dohledat.Nemyslím si, že by byla až tak padlá na hlavu, aby si posílala na svůj osobní účet, bude mít jiný (pokud bude),znáte to, časový prostor jakž takž pro svoji práci a teď tohle, ale nedá se svítit.Pokud by vás napadla ještě jiná možnost úniku, budu jen ráda za tipy.Ale ta nemoc v OL,to si troufla bez dokladů ? to je dost oraz.No, abych se taky nedivila :(
   >
   >
   >

  • 11. 10. 2007 10:26

   anonymous (neregistrovaný) 212.80.86.---

   Re:zkušenost s podvodným zasíláním mzdy
   Pokud opravdu něco měla na triku, tak samozřejmě se jí zbavit za každou cenu. Tohle a alkohol považuji za nejhorší vlastnost zaměstnance.
   A co takhle rozhovor nadřízeného s ní mezi 4 očima, kde by jí slušně navrhnul dohodu a nabídl třeba 1 plat navíc ve formě odměny na překlenutí prvního měsíce hledání nové práce?

  • 11. 10. 2007 10:47

   anonym (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re:zkušenost s podvodným zasíláním mzdy
   jo, k rozhovoru se to dneska chystá a nabídne jí 2násobek odstupného, uvidíme

  • 11. 10. 2007 12:30

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re:zkušenost s podvodným zasíláním mzdy
   Podle zákona musí být odstupné nejméně 3násobek, takže pokud byste jí chtěli dát jen 2násobek, nemohlo by se jednat o klasické odstupné, ze kterého se neodvádí pojištění, ale pouze o normální mimořádnou odměnu (je jedno, jak to nazvete, ale odstupné ne). A co takhle si s ní nejprve promluvit a žádné peníze navíc nenabízet? Vždyť přidávat pak můžete vždycky, kdyby měla nějaké požadavky.

  • 11. 10. 2007 12:36

   anonym (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re:zkušenost s podvodným zasíláním mzdy
   a vždyť já už blbnu, samozřejmě, chtěla jsem napsat 3násobek, vím,už to nechávám na řediteli, on jednat umí, jen mi řekněte,paní jiřko, zda je to čisté, když za 14 dní přijmeme novou mzdovou účetní a tuto bychom k 31.10.2007 nebo dokonce během října (pokud neomarodí) propustili z důvodu zrušení místa. Je to dost okatý, co ..? asi by nám pomohla, kdyby nakonec marodila a výpověď z důvodu nadbytečnosti bychom jí dali až po pár měsících. Kdyby hned, tak to může někdo napadnout a komu by to mohlo vadit?Myslím teď výpověď z důvodu nadbytečnosti a vyplacené odstupné. IP jsem ještě na kontrole neměla, FÚ zpochybnit uznatelnost.

  • 11. 10. 2007 14:32

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re:zkušenost s podvodným zasíláním mzdy
   No to je hodně okatý, dohodnout se o nadbytečnosti s jedinou mzdovkou a vzápětí vzít jinou. Ale kde není žálobce, není soudce. FÚ nezkoumá, zda nadbytečnost byla nebo nebyla. Ovšem zpochybnit to může třeba ona sama aby vám udělala problém. Lepší by bylo to s tou nemocí, jak píšete. Anebo vzít účetní a pak to skončit s tou stávající. Ale já bych se ji raději snažila přesvědčit, ať radši skončí sama a bez odstupného, ale to už je na řediteli, jaké zvolí přesvědčování. Přece jí nebudete dávat 3 mzdy za nic.

  • 11. 10. 2007 15:13

   anonym (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re:už to máme za sebou
   konečná, přiznala jeden únik u předchozího, souhlasila s klasickou dohodou, ředitel je grand, ale v zájmu dobré pověsti fy skutečně stál o to, aby skončila,dal jí za podepsanou dohodu dvouměsíční průměr navíc. Je to smutný, ale za podpis se platí :( zdravím

  • 11. 10. 2007 9:31

   xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

   Re: OT pro anymouse
   >>>>>Dobrý den, průšvih.Obdrželi jsme "reference" na naši
   >>>>>zaměstnankyni,která u nás pracuje rok - předchozí
   >>>>>zaměstnavatel ji vyhodil za zpronevěru,vzala peníze z
   >>>>>pokladny, podal na ni trestní oznámení, předpředchozí
   >>>>>ji
   >>>>>vyrazil na hodinu - posílala si peníze na účty
   >>>>>(mzdová
   >>>>>účetní), u nás je také zaměstnána jako mzdová účetní
   >>>>>a
   >>>>>má tu samou možnost, samozřejmě už ji nechceme
   >>>>>zaměstnávat, ale co s tím? to není důvod pro
   >>>>>vyhazov,vím, že
   >>>>>je to sporné, pokud nemáme důkaz, nemůžeme nic dělat,
   >>>>>ale také nechceme čekat, až se něco stane. Recidiva
   >>>>>na
   >>>>>sebe nemusí nechat dlouho čekat, pokud už něco
   >>>>>neprovedla, jdeme do kontroly, ale jak se s ní
   >>>>>rozloučit ?
   >>>>>Babo raď :(
   >>>>
   >

   >Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bych někdy mohla zfalšovat výplaty a něco ulít. Ani bych to neuměla - vždyť by se na to muselo přijít.Nikdy bych nevyplatila něco, na co nemám podklad. Ve velké organizaci smlouvy, dohody sepisuje někdo jiný než mzdová účetní. I kdyby je sepisovala mzdová účetní a někoho si vymyslela - tak se přece musí zaměstnanec přihlásit na OSSZ, ZP - tam by na to přišli, že má 2 zaměstnavatele (muselo by souhlasit i RČ). Z DoPP se nesráží ZP, tak tam snad. Jenže MÚ přece nevyplácí mzdy, dohody jen tak - musí být docházky o odvedené práci - podepsané nadřízeným (alespoň u nás), u DoPP - to také vyhodnocuje někdo jiný než MÚ. Navíc MÚ má nadřízeného, který by měl alespoň zběžně mzdy projít. U malé organizace přece majitel ví, koho zaměstnává. U nemoc. dávek v ochranné lhůtě - vždyť se může vyplatit jen na neschopenku. To nevím, jak by šlo zfalšovat. Ale kdo chce falšovat, tak si asi nějak poradí.
   Pokud u Vás pracuje rok, tak to se ještě na ZL psal § podle kterého ukončila PP(jenže ona mohla skončit na dohodu ještě před odsouzením, takže to se také nic nedozvíte), ale od r. 2007 se § psát nesmí, takže se to nikdo nedozví.

   >

  • 11. 10. 2007 9:41

   anonym (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re: OT pro anymouse
   než MÚ. Navíc MÚ má nadřízeného, který by měl alespoň
   >zběžně mzdy projít. U malé organizace přece majitel
   >ví, koho zaměstnává. U nemoc. dávek v ochranné lhůtě -
   >vždyť se může vyplatit jen na neschopenku. To nevím,
   >jak by šlo zfalšovat. Ale kdo chce falšovat, tak si asi
   >nějak poradí.
   >Pokud u Vás pracuje rok, tak to se ještě na ZL psal §
   >podle kterého ukončila PP(jenže ona mohla skončit na
   >dohodu ještě před odsouzením, takže to se také nic
   >nedozvíte), ale od r. 2007 se § psát nesmí, takže se to
   >nikdo nedozví.
   >nee, důvod rozvázání se nesmí psát už od 1.10.2004. Nevím,v jaké fy pracujete, ale jako zpracovatel mám bohaté zkušenosti s různými fy a budete se divit, většinou to mají v takovém nepořádku,že rozum zůstává stát, proto to dávají ke zpracování, protože se v tom sami nevyznají, vydávají zálohy bez dokladů,chybně mzdy,cesťáky v jiné výši,doklady nesouhlasí, docházku nedokládají,u personální agentury pohyb lidí nepředstavitelný,bývá pravidlem,že zaměstnanec mívá i 3 pracovní poměry v jednom měsíci,mezitím výstup,nástup, má třeba 2 DPP,DPČ a ještě HPP,dost často to, s prominutím, zvořou,takže se jen stále opravuje a opravuje, no a tak vám mohu zodpovědně říci, že majitel fy v tom vůbec nejede, ten ani nemůže vědět, koho všechno zaměstnává, ten podklady nedává.Něco jiného je MO nebo jedna VO,ale k účetním firmám si dávají zpracovat právě takovéhle "případy" a když takových fy máte deset, kde nevědí co a jak, je to radost dělat, opravy se dělají narychlo i po telefonu, když klient zavolá,pak kontrolujte po kolegyni podklad,když je dopsáno rukou,ale to si dělají i klienti sami,bohužel musím říci,že jsou nepořádní a mnohdy nevychovatelní, samozřejmě ne všichni,ale většina.A nepředěláte je,sami mnohdy nestíhají, je to věčný kolotoč.
   >>

  • 11. 10. 2007 10:18

   xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

   Re: OT pro anymouse
   pracuji ve VO - to, co popisujete, v tom bych snad ani pracovat nemohla (nechtěla)
   tím, jak se věčně mění zákony (už těch změn jsem za praxi zažila nespočet), tak se snažím zapamatovat aktuální verze (už si nepamatuji, do kdy se na ZL uváděl důvod ukončení PP)
   myslím, že jeden čas při určitém ukonč. PP nebyl nárok na podporu z ÚP

  • 11. 10. 2007 10:28

   Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

   Re: OT pro anymouse
   Jo, při okamžitém zrušení PP pro obzvláště hrubé por.ZP nedostal podporu-ale to už taky neplatí. A jelikož se do záp.listu už nepíší důvody ukončení, pouze se musí uvést do výpovědi, pak tomu propuštěnému zaměstnanci nehrozí, že by ho někdo kvůli tomu nezaměstnal. Máte o zkušenost navíc - berte si písemné reference od bývalého zaměstnavatele.
   A klienti jsou neskuteční bordeláři, to je fakt :-)))Zuzik

  • 11. 10. 2007 10:46

   anonym (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re: OT pro anymouse
   jo, jsme poučeni, to nás fakt nenapadlo a když jsme rererenci na jednu při výběrovém řízení měli, tu jsme nevzali, protože nebyla komunikativní, vyhrála naše kolegyně, která je komunikativní až-až, no a takhle do dopadlo :) důvod se na ZL od nového roku opět pravděpodobně bude psát (nebo někam), protože pro hrubé porušení nebude náležet podpora, takže vracejí stav před 1.10.2004. Souhlasím s paní xy,že změn je bezpočet :)) mějte se dobře a přeji mír v duši, který teď marně sháním :( ale jsou i horší věci, já vím, jen to zklamání bolí a na tu práci navíc už snad ani nechci pomyslet ...díky

  • 12. 10. 2007 7:47

   1234 (neregistrovaný) 194.212.232.---

   Re: OT pro anymouse
   můžu drobný dotaz? možná jsem to přehlídl, ale ona za tu dobu, co byla u vás, něco zpronevěřila?

  • 12. 10. 2007 14:01

   anonym (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re: OT pro anymouse
   už je po všem, dohodli jsme se na ukončení, přiznala pochybení v minulé fy, vím, co máte na mysli - presumpci neviny - ne, zatím nic nevíme, chystáme se na hloubkovou kontrolu. Jde o to, že jako účetní fy si nemůžeme dovolit, aby ke klientovi došla informace, že mzdu mu zpracovává účetní, na kterou je podáno trestní oznámení za zpronevěru, samozřejmě, že ne naší fy , ale předchozí, jenže to bohužel klienta nezajímá.

  • 12. 10. 2007 14:54

   1234 (neregistrovaný) 194.212.232.---

   Re: OT pro anymouse
   hm:-((((

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).