Hlavní navigace

DE-účtování Sodexho poukázek pl.DPH

  • (neregistrovaný)

    15. 10. 2007 18:32

    prosím má někdo zkušennost s účtování poukázek Sodexho Pass v dańové evidenci u plátce DPH?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2007 13:30

      javik (neregistrovaný)

      Re: DE-účtování Sodexho poukázek pl.DPH
      poukázky nejsou zdanitelné plnění, do DPH vstupuje jen částka za přijatou fakturu za dodání a s tím související služby, na vystavené faktuře sodexha jsou částky co se táká DPH a co ne bez problémů identifikovatelné

    • 16. 10. 2007 14:25

      anina (neregistrovaný)

      Re: DE-účtování Sodexho poukázek pl.DPH
      děkuji, ale pořád nevím jak o tom účtovat, dostanu poukázku místo peněz kam s ní do pokladny?jako hodnotu Kč,bez DPH.Následně poukázky zašlu firmě Sodexho Pass ta na mne vystaví fakturu. na té faktuře je zvlášť zprostředkovatelská služba včtně DPH například za 3045 kč Dodavatel Sodexho odběratel já Anina odebrali počet kusů v hodnotě 16950 Kč.pod fakturou je k úhradě 139o5,Kč.vůbec prostě tomuto převodu nerozumím a nevím kam s tím??Dodavatel Sodexho no to mi připadá, že já ještě přijdu o peníze tím, že musím fakturu zaplatit??Pokud já jsem jako odběratel.Prostě potřebuji opravdu človíčka, který to skutečně v DE účtuje a jak??
      Jinak opravdu díky.

    • 16. 10. 2007 15:26

      Irena (neregistrovaný)

      Re: DE-účtování Sodexho poukázek pl.DPH
      Účtuji stravenky SODEXHO v DE:
      při odesílání stravenek SODEXHU si vystavím v hodnotě stravenek vnitřní doklad s DPH .Po odeslání stravenek Sodexhu, dostaneme jejich fakturu za provizi. Tu si zaúčtuji do knihy závazků a jakmile se objeví na účtě platba za stravenky od SODEXHU, snížená o tu jejich provizi, zaúčtuji jako příjem ten můj vnitřní dodklad
      a také jejich fakturu za provizi /něco jako zápočet/.
      Tím dostanu do příjmu hodnotu tržeb formou stravenek, nákladově jejich provizi, a také DPH.

    • 16. 10. 2007 20:39

      anina (neregistrovaný)

      Re: DE-účtování Sodexho poukázek pl.DPH
      Ale to mne právě dost děsí tak jsou ty poukázky zdanitelným plněním nebo nejsou,výše paní zase píše, že poukázky nejsou ZDP a tudíž vnitřní doklad tedy bez DPH??No zítra jdu k daňové poradkyni. Už jsem z toho úplně tumpachová.Také mne děsí ta jejich vystavená faktura výše ode mne popsaná. Já odběratel, oni dodavatelé tudíž bych ještě měla tu fakturu zaplatit já?? no jsem prostě zítra na to zvědavá.Jinak moc díky.ještě se ozvu jestli dovolíte.přeji pěkný zbytek večera.

    • 17. 10. 2007 21:34

      R. (neregistrovaný)

      Re: DE-účtování Sodexho poukázek pl.DPH
      ***************************
      Prosím ozvěte se určitě, já jsem stejný dotaz zadávala nedávno
      a poradili mi, že příjem stravenek je pro mě tržba a tudíž z ní musím
      odvádět DPH. Takže odvádím.
      Zavedla jsem si to v DE takto:
      Eviduji denní příjem tržeb a také denní příjem stravenek.
      K příjmu vystavím PŘÍJMOVÝ POKLADNÍ DOKLAD, ve kterém rovnou účtuji DPH. Ve sloupcích DANOVÝCH PŘÍJMŮ jsem si pro svou potřebu rozlišila TRŽBY HOTOVĚ, TRŽBY STRAVENKY A TRŽBY FAKTURY, abych to uměla analyzovat.
      Ve chvíli, kdy odvádím stravenky z pokladny, vystavím VD na hodnotu stravenek a zaeviduji do sloupce PRŮBĚŽNÉ POLOŽKY.
      Došlou fakturu eviduji v knize závazků (provizi).
      Podle výpisu z účtu pak provedu zdvojený zápis:
      1. příjem hotovosti za stravenky a zaúčtuji na PRŮBĚŽNÉ POLOŽKY.
      2. provizi vč. DPH se DUZP uvedeným na faktuře.
      Systém je úplně perfektní a přehledný. JEN DOUFÁM, ŽE NEDANÍM STRAVENKY DPH ZBYTEČNě!!!

    • 18. 10. 2007 11:49

      anina (neregistrovaný)

      Re: DE-účtování Sodexho poukázek pl.DPH
      Určitě se ozvu, ale bohužel se schůzka odložila na úterý pak Vám napíši zda účtujete správně. když to probírám, myslím že na 99,9% správně. Uvidíme. Předložím jí i Vaše účtování.

    • 18. 10. 2007 13:59

      R. (neregistrovaný)

      Re: DE-účtování Sodexho poukázek pl.DPH
      >>>>>.
      >>Prosím ozvěte se určitě, já jsem stejný dotaz
      >>zadávala
      >>nedávno
      >>a poradili mi, že příjem stravenek je pro mě tržba a
      >>tudíž z ní musím
      >>odvádět DPH. Takže odvádím.
      >>Zavedla jsem si to v DE takto:
      >>Eviduji denní příjem tržeb a také denní příjem
      >>stravenek.
      >>K příjmu vystavím PŘÍJMOVÝ POKLADNÍ DOKLAD, ve kterém
      >>rovnou účtuji DPH. Ve sloupcích DANOVÝCH PŘÍJMŮ jsem
      >>si pro svou potřebu rozlišila TRŽBY HOTOVĚ, TRŽBY
      >>STRAVENKY A TRŽBY FAKTURY, abych to uměla analyzovat.
      >>Ve chvíli, kdy odvádím stravenky z pokladny, vystavím
      >>VD na hodnotu stravenek a zaeviduji do sloupce
      >>PRŮBĚŽNÉ POLOŽKY.
      >>Došlou fakturu eviduji v knize závazků (provizi).
      >>Podle výpisu z účtu pak provedu zdvojený zápis:
      >>1. příjem hotovosti za stravenky a zaúčtuji na
      >>PRŮBĚŽNÉ POLOŽKY.
      >>2. provizi vč. DPH se DUZP uvedeným na faktuře do sloupce
      PROVOZNÍ REŽIE-SLUŽBY.
      >>Systém je úplně perfektní a přehledný. JEN DOUFÁM, ŽE
      >>NEDANÍM STRAVENKY DPH ZBYTEČNě!!!
      >>
      >
      >Určitě se ozvu, ale bohužel se schůzka odložila na
      >úterý pak Vám napíši zda účtujete správně. když to
      >probírám, myslím že na 99,9% správně. Uvidíme. Předložím jí
      >i Vaše účtování.
      ************************
      Spíš mi jde o to zdanění, účtování bude na těch 99,9% dobře, tam snad není, co by finančák mohl vytýkat. Ale myslím, že prostě je pro nás příjem stravenek tržbou za prodané zboží, proto my musíme odvádět daň na výstupu,. Ale už si nemůžeme nákup stravenek nárokovat DPH na vstupu, protože jsou od DPH jako takové osvobozeny (ceniny). Jen mě zmátla ta 1. odpověd na Vaši otázku. S pozdravem Renata

    • 23. 10. 2007 23:33

      anina (neregistrovaný)

      Re: DE-účtování Sodexho poukázek pl.DPH
      Dnes jsem konzultovala účtování s daňovou poradkyní, sice říkala, že to účtuje trochu jinak, ale to opravdu souvisí s programem na DE co dovolí a kde./Neúčtuje průběžné položky ale výdaj nezahrnovaný í a příjem nezahrnvaný což je ve své podstatě stejné jen v jiné kolonce./
      Já osobně účtuji např. platby kartou bez toho zdvojeného zápisu v bance, vyjde to nastejno/bylo to zkonzultováno na Fu,kde mi bylo řečeno, že DE je o účtování zdanitelných příjmů a zdanitelných výdajů. Takže jsem si to zjednodušila a účtuji pouze příjem v bance za kartu, do Dph evidence ale dám skutečnou tržbu dle seznamu a vychází to stejně jako když jsem dělala ten Váš způsob zvojeného zápisu.
      Takže závěr. Máte správně jak DPH tak účtování. Zaúčtovala jsem si Váš případ v mém programu a je to OK. Dph je opravdu také správně příjem pro nás plátce je odvod-výstup, ale stravenky jako takové a to víme obě jsou osvobozené a tudíž nelze uplatnit DPH na vstupu.Děkuji za Váš návod, je to Ok a přehledné.Již jsem i zapsala do svého postupu účtování -vnitřní předpis.Děkuji za radu .
      Zdravím Anina

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).