Hlavní navigace

Koupě pozemku

  • (neregistrovaný) 62.209.193.---

    24. 10. 2007 7:05

    Koupili jsme (s.r.o.) pozemek na stavbu dílny. Co všechno mohu dát do pořizovací ceny pozemku? Nebo u pozemků se dává jen čistá cena pořízení?
    Karel

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2007 10:35

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: koupě pozemku
      Vymezení tzv. vedlejších pořizovacích nákladů najdete ve vyhlášce 500/2002 Sb. § 47 odst. 1. Samozřejmě to není kompletní výčet.
      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/ucto-v2002-500/cast4.aspx

    • 25. 10. 2007 8:44

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: koupě pozemku
      Citace :-))

      Ocenění pořízeného pozemku zahrnuje i hodnotu lesního porostu nebo osázení stromy a keři, pokud nejsou pěstitelským celkem trvalých porostů ve smyslu § 7 odst. 4 VÚ.
      – Les proto nebude oceňován zvlášť od pozemku, což odpovídá právní podstatě, nejde totiž o dva druhy majetku (pozemek + les), ale o majetek jednoho druhu – lesní pozemek.
      – Do ocenění pozemku však nevstupují např. terénní úpravy, meliorace a jiné stavby.
      – Výjimkou jsou pouze zmíněné pěstitelské celky trvalých porostů (např. sady, vinice, chmelnice), kdy má takto vymezená součást věci (pozemku) pro účetní a daňové účely samostatný právní osud.
      - Pořizovací cenou ložiska nevyhrazeného nerostu na jednotlivém pozemku (koupeném po 1. 1. 1997) je kladný rozdíl mezi pořizovací cenou pozemku s ložiskem a cenou tohoto pozemku podle zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku v době jeho koupě.
      – Pokud např. těžební společnost koupí kopec, kde bude těžit vápenec, za 10 milionů Kč, přičemž znalec ocení pozemek podle oceňovacího předpisu na 1 milion Kč, bude pořizovací cena ložiska 9 milionů Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).