Hlavní navigace

Dobropis - DPH???

  • (neregistrovaný) 88.100.22.---

    7. 10. 2011 13:36

    Prosím o radu. FP jsme obdrželi v půlce září, protože byla chybně vystavená, reklamovali jsme. Včera nám dorazil opravný daňový doklad vystavený na konci září. Jak je to s DPH? Jsme čtvrtletní plátci. V 3.Q. uplatním DPH z chybné FP a ve 4.Q. odvedeme DPH z dobropisu?
    Účtárna protistrany chce, abychom jí potvrdili, že obojí uplatníme v září (tedy 3.Q.).

    IJu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2011 13:41

      jana66 (neregistrovaný) 217.194.165.---

      Re: Dobropis - DPH???
      DPH z dobropisu by jste měli uplatnit v měsíci, kdy jste se o skutečnosti rozvěděli tj. například reklamační list nebo zápis o chybně vystavené faktuře. ( zde nezáleží na datumu, který je na dobropisu). Druhá strana uplatní v měsíci, kdy jste jí dobropis potvrdili.

    • 7. 10. 2011 13:53

      IJu (neregistrovaný) 88.100.22.---

      Re: Dobropis - DPH???
      Chápu to dobře, že když jsme zjistili, že je částka na přijaté faktuře špatně hned po obdržení tj. v září a bezprostředně poté jsme reklamovali, tak DPH z dobropisu zahrneme do září resp. 3.Q.? Prosím podle, kterého paragrafu Zákonu o DPH to je?
      A co kdyby přišel dobropis třeba až na konci října po DPH?
      IJu

    • 7. 10. 2011 14:03

      jana66 (neregistrovaný) 217.194.165.---

      Re: Dobropis - DPH???
      DPH ze špatně vystavené faktury zahrnete do září. §42. Je to děsivě vymyšlený, musíte tlačit na dodavatele, aby vám opravný doklad co nejdříve vystavil, aby jste věděla částku.

      Docela pěkný výklad http:/www.zivnostník.cz/novela-zakona-o-dph-2011-opravy-základ.........

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).