Hlavní navigace

Opravný doklad

  • (neregistrovaný) 193.165.167.---

    21. 10. 2011 13:25

    Vaše zpráva byla smazána, kvůli špatnému nazvu !

    >>>>Dobrý den,
    >>>>prosím o radu, přišel mi opravný daňový doklad, duzp
    >>>>30.9, datum vystavení 14.10, je to na část přijaté
    >>>>fa,
    >>>>kterou mám zaevidovanou v září. Chybně navíc
    >>>>fakturovaná 1 položka.
    >>>>kam zaevidovat a jak s dph, patří to do září nebo až
    >>>>dle přijetí do října?
    >>>>dík moooooooooocza radu :-)
    >>>
    >>>Když je datum vystavení 14.10. tak to bohužel již do
    >>>září dát nelze,nemůžete tvrdit,že jste doklad fyzicky
    >>>měla v září, když je vystaven v říjnu...... ačkoliv
    >>>se
    >>>to např. k zářiové faktuře váže. Pokud je opr.d.d.
    >>>chybně, vraťte jim ho, ať Vám ho opraví....A DPH
    >>>uplatnění v říjnu.
    >>děkuji moc. mně totiž teď někdo říkal, že když
    >>dostanu
    >>v říjnu opr.doklad s duzp.září,musím dělat dodatečné
    >>přiznání za září, k období, kterému se to váže? je to
    >>správné tvrzení? dík moc
    >Dodáčo ne, v tomto případě.Vy máte ten dobropis
    >vystavený v říjnu, tudíž účetně patří do října. (nákladově
    >do září,ale je na vás,zda časově rozlišujete DPH...)Ze
    >zákona je 15 dnů na vystavení dokladu,což dodavatel
    >splnil. Dobropis vám může přijít i déle, než je přelom
    >měsíce, v příp. např. reklamace zboží je to otázka
    >delší doby.DBP se dá vystavit až 3 roky zpětně, ale řídíte
    >se datem vystavení.
    "Dodáčo" musíte udělat v případě, že budete uplatňovat nárok "Chybně navíc fakturovaná 1 položka" z chybně fakturované položky v září. Opravný doklad zaúčtujte ve stejném období, jako budete uplatňovat, zde datum držení dokladu NEPLATÍ.
    §73/6

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2011 13:40

      S.P. (neregistrovaný) 82.142.116.---

      Re: Opravný doklad
      takže dávám tedy obojí do září, díky mooooc :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).