Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
5. 4. 2012 9:54
Dobrý den, prosím o vysvětlení: Zaměstnanec např. od 1.3. do 11.3. v evidenci na úp a od 12.3. naším zaměstnancem. Od 1.-11.3 má zp vyřešeno tím, že za něho odvádí stát a od 12.3. je pojištěn ze zaměstnání. Já sleduji pouze, aby měl vym. základ větší jak 8000 Kč za tu dobu co pracoval u nás. od 12.3 do 31.3. v.z. je 7557. 8000:31x20 = 5161 tak to se vejdu.
A pokud nebude od 1.3. do 11.3. zaměstnán nikde a ani nebude na ú.p. a 12.3. nastoupí k nám, tak tu dobu před 12.3. nijak neřeším? Nějak v tom tápu. Shrnu to: Pro odvod zp sleduju jenom tu dobu, po kterou byl zaměstnanec u nás zaměstnán a aby měl výdělek v poměrné části vyšší jak min. mzdu, jinak doplácí?
Děkuju za reakce. janek ;-)