Režim PDP, text na fakturách

  • (neregistrovaný)

    13. 4. 2012 7:54

    Pěkné ráno přeji, prosím o radu, zda psát níže citované věty na vydané faktury, jsme plátce dph, fakturujeme klempířské a jiné stavební práce pro obec, která je plátcem DPH,práce na jejich budově. V textu na vydaných fakturách má prý být mimo jiné uvedeno pro soukromé osoby a obce a neziskovky toto:


    "Odběratel potvrzuje, že přijaté plnění použije výlučně pro účely, které
    nejsou předmětem daně (soukromé potřeby, výkon, veřejné správy,...), resp.,
    že příjemce ve vztahu k danému plnění nevystupuje jako osoba povinná k
    dani."

    Je lepší toto na faktury připisovat a kdy ?
    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 4. 2012 8:11

      Helas (neregistrovaný)

      Re: Režim PDP, text na fakturách
      Toto Vám musí písemně potvrdit obec (již ve smlouvě nebo objednávce), když "nechce" fakturu v PDP, ale s daní.

      Úryvek z vyjádření GFŘ:
      Jsou-li však uvedené subjekty (např. obec, kraj, neziskovky atd) i registrovaným plátcem daně,je nutné, aby v rámci objednání stavebních prací nebo při uzavření příslušné smlouvy bylo
      deklarováno, v jaké pozici v daném případě vystupují.

    • 13. 4. 2012 10:02

      Vlad

      Re: Režim PDP, text na fakturách
      Úryvek z odpovědi GFŘ na dotazy:
      "Ze skutečnosti, že Vám příjemce plnění poskytnul svoje DIČ a je registrován jako plátce DPH, lze dovodit, že Vám tímto deklaruje, v jaké pozici bude vystupovat ve vztahu k vaší dodávce. Deklaruje tak, že bude vystupovat jako osoba povinná k dani (plátce). Příjemce plnění danou věc potvrzuje i tím, že akceptuje veškeré daňové doklady, které mu budete v souvislosti s těmito dodávkami vystavovat a na kterých uvádíte (podle § 92a odst. 2 zákona o DPH) i sdělení, že výši daně je povinen doplnit a přiznat plátce, pro kterého je plnění uskutečněno."

      viz http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/dane_poplatky_14703.html?year=0

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).