Exekuce na běžný účet

  • (neregistrovaný)

    28. 6. 2012 18:15

    OT-Dobrý den, někdo má exekuci na plat i na běžný účet, co se stane, když si nechá výplatu zasílat na běžný účet třetí osoby? Má nějakou šanci se dostat ke svým penězům? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 6. 2012 20:21

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: exekuce na běžný účet
      zaměstnavatel by neměl zasílat mzdu na účet cizí osoby, je povinen posílat mzdu na jeden účet zaměstnance.

    • 28. 6. 2012 21:49

      markov (neregistrovaný)

      Re: exekuce na běžný účet
      § 143 odst. 1 ZP:
      ... zaplatit částku určenou zaměstnancem na svůj náklad a nebezpečí na jeden platební účet určený zaměstnancem ... - kde je určeno, že na "účet zaměstnance"? Hledám špatný paragraf?

    • 29. 6. 2012 8:29

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: exekuce na běžný účet
      Máte pravdu, omlouvám se, to platilo do konce roku 2011. Podle novelizace ZP je možné posílat mzdu na jakýkoliv účet, který si z-nec zvolí.

    • 29. 6. 2012 9:02

      Lída 57 (neregistrovaný)

      Re: exekuce na běžný účet
      Požádejte svou banku,kde máte účet o jednorázové vyplacení ze zastaveného účtu, dvojnásobku živ. minima. Tak dostanete alespoň ven kolem 6000,- Kč. Toto lze udělat pouze jednou za celou dobu blokace účtu. V roduně jsme řešili podobný případ, a máme to přímo z ex. komory. Lída 57

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).