Re: Dodatečné vyúčtování daně ze závislé
Já bych se na to také vybodla. Poikud máte daňovou kontrolu, tak určitě máte specifikovanou na jaký titul ta kontrola je. Pokud neavizovali, že budou kontrolovat daň z příjmu fyzických osob (tedy zálohovou dań), tak to kontrolovat nebudou a ze zákona nemohou, protože jsou při zahájení kontroly povinni sdělit na co je dańová kontrola vedena. Navíc za to, jaké si uplatňuje slevy zaměstnanec, neodpovídá zaměstnavatel, ale zaměstnanec, takže případný nález z Fˇu by měl jít přímo za ním, ne za vámi.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
19. 7. 2012 14:38
Prosím Vás o radu - mzdy zpracovávám teprve chvíli a opravu vyúčtování daně z příjmu jsem ještě nedělala.
Při kontrole daňových prohlášení jsem narazila na zaměstnance který žil ve společné domácnosti s družkou a její dcerou . Předcházející mzdovka mu na základě společné domácnosti začala poskytovat od září 2010 zvýhodnění na dítě až do srpna 2011. Podle mě neměl nárok takže musím opravit rok 2010 i 2011.
Další případ je obdobný akorát zaměstnanec nastoupil v září 2010 a od listopadu si uplatňoval zvýhodnění na 2 děti družky a jedno které mají spolu. V listopadu se vzali takže od prosince už to bylov pořádku ale musím opravit listopad.
TAkže předpokládám že musím udělat dodatečné vyúčtování daně za roky 2010 a 2011 včetně příloh?
A jak je to když už ani jeden u nás nepracuje tudíž to nemám komu srazit?
Děkuji za radu