Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
3. 8. 2012 11:15
Dobrý den,
chtěl bych se zeptata na názor ostatních.
Mám došlou fakturu na 92e s tuzemským RC a tuto fakturu v nezměněné výši tuto fakturu přefakturuji na dalšího plátce a já se domnívám, že tam již tuzemské RC být nemá, protože dle právní podstaty - my žádnou službu neposkytujeme, takže dle mě tam má být normální DPH na výstupu. Samozřejmě zákon o DPH nezná pojem přefakturace, ale myslím si že právní titul je tam jasný. Přefakturace není poskytnutí služby, ale pouze zprostředkováním.
Přefakturace není poskytnutí, protože kdyby byla, tak mnoho firem nemůže některé služby ani dál přefakturovat, protože by na to neměli ani živnostenské oprávnění.
Díky za vaše postřehy.
N.