Re: Oprava-technické zhodnocení
1. že tam byla část potrubí nahrazena novým neznamená, že to má charakter TZ. Pokud nedošlu k nějakému "vylepšení" jedná se o opravu.
2. ty práce lze rozdělit na ty, co mají charakter TZ a na opravy (511), pokud to TZ za celý rok nepřesáhne 40 tis. Kč, dá se to rovněž na 511
V uvedeném případě tedy není nutné o TZ účtovat. Tedy pokud se tam nebude dělat ještě něco.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
24. 9. 2012 12:45
Naše firma vlastní výrobní halu, kterou pronajímá k výrobě jiné firmě. Nájemce si zakoupil stroje, kvůli kterým bylo třeba v budově přeložit rozvody plynu a vzduchu, které firma provádějící přeložení vyfakturovala nám, jako majiteli budovy. Cena za přeložení potrubí překročila částku 40tis. Kč. Kromě ceny za přeložení a drobného spojovacího materiálu, byla také část potrubí nahrazena novým v hodnotě cca 10tis. Kč (součást faktury za přeložení).
Otázka zní, mohu fakturu za přeložení dát do nákladů jako opravu, když zhodnocení bylo pouze ve výši cca 10tis. Kč, nebo mám vést jako technické zhodnocení, když celková faktura překročila 40tis. i když se jednalo pouze o přeložení a zhodnocení bylo jen ve výši 10tis.? Děkuji