Re: aktivace majetku, stavba
Ano je to správně. Tento rok jsme dokončili rekonstrukci výrobní haly, s kolaudačním souhlasem v září jsem ji zařadila do užívání.
U nás se daňové odpisy rovnají účetním - takže odpis
naúčtuji až v prosinci, navíc je možné, že se vstupní cena ještě navýší, protože budeme dělat ještě nějaké drobné rekonstrukce.
Jinak po převedení do užívání také uvést do ř. 47 přizn. DPH hodnotu pořízeného majetku.
Re: aktivace majetku, stavba
Veškeré DPH, na které byl uplatněn během výstavby až do kolaudace odpočet daně (včetně přenesené působnosti), bude uvedeno na ř. 47. Takže do hodnoty pořízeného majetku uvedete hodnotu majetku bez DPH (sečtete pouze faktury, které byly vystaveny s DPH a RPDP) cenu + DPH.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
3. 10. 2012 13:23
Firma staví budovu, veškeré náklady se stavbou související jsem účtovala 042/321. V den kolaudace provedu aktivaci budovy 022/042 a začnu odepisovat.
Je to tak v pořádku? Děkuji