Re: Zaměstnanec penzijní připojištění
Je potřeba s ním ohledně příspěvku sepsat dodatek k prac. smlouvě nebo uvést ve vnitřním předpise firmy. Na straně zaměstnavatele je na základě tohoto dodatku (předpisu) vše daňovým nákladem, na straně zaměstnance letos do 24.000,- (včetně ŽP, pokud také přispíváte) bez dodanění a pojistného, příští rok by to mělo být, myslím, do 30.000,-.
Re: Zaměstnanec penzijní připojištění
My účtujeme na 527, na výplatní pásce to zaměstnanec vidí.
Také je potřeba sjednat tento příspěvek v penzijním fondu, aby bylo možné rozlišit vlastní příspěvek a přísp. zaměstnavatele.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
27. 11. 2012 9:00
Dobrý den,
nemám s tím vůbec zkušenost. Potřebovala bych poradit s penzijním připojištěním. Přišel za mnou zaměstnanec (zároveň majitel firmy). Chce z firmy hradit penzijní pojištění. Aby to firma měla v nákladech. Jak mám postupovat, je tam nějaké finanční omezení?
Děkuji za každou radu