Hlavní navigace

Dodatečné DP k DPH

  • (neregistrovaný)

    4. 2. 2014 20:53

    Prosím o radu, za 4Q2013 jsem měla špatně kod DPH a nepromítla se mi faktura na SK do DPH ř.20-vývoz zboží. Teď potřebuji podat DDP a nevím zda uvést do DDP jen chybějící fakturu nebo celé přiznání k DPH znovu? Daň zůstává stejná, jen mi chybí ta jedna faktura v ř.20 A do SH také vše znovu celé nebo jen opravnou částku? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2014 23:51

      Ondřej Drbal (neregistrovaný)

      Re: Dodatečné DP k DPH
      Do dodatečného k DPH zapisujete pouze změny.

      Následným souhrnným hlášením se opravují údaje, které plátce uvedl v předchozích podáních (souhrnném hlášení nebo následném souhrnném hlášení) vztahujících se k danému kalendářnímu čtvrtletí. Opravou údajů se rozumí vložení nového řádku (v případě, že předchozí podání tento řádek vůbec neobsahovalo), storno řádku z předchozích podání (v případě, že v předchozím podání tento řádek neměl být vůbec uveden) a oprava údajů řádku z předchozích podání.

    • 5. 2. 2014 7:57

      ela 1 (neregistrovaný)

      Re: Dodatečné DP k DPH
      A změna u dodatečného znamená, když ř. 20 už obsahoval nějakou hodnotu, mám ho navýšit o zapomenutou fakturu nebo napsat do něho pouze hodnotu faktury, která chyběla? SH je mi jasné. Mockrát děkuji za odpověď.

    • 5. 2. 2014 8:06

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: Dodatečné DP k DPH
      do dodatečného pouze rozdíly oproti původnímu, takže jen tu jednu zapomenutou fakturu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).