Hlavní navigace

Dřívější návrat z RD

• (neregistrovaný) 93.153.12.---

4. 3. 2014 10:13

Dobrý den, prosím o radu. Pán na RD, se dohodl se zaměstnavatelem, že půjde do práce, nastoupil 3.2. 2014, já ho odhlásila U z VZP, s tím, že RD skončila. Ale teď jsem se dozvěděla, že pán pořád pobírá rodičovský příspěvek a na RD bude do září 2014. Nevím zda může pracovat na PP na který měl MD a teď i RD, nebo ho dát na DPP. Potřebuje zítra zůstat doma dcera je nemocná, nechce si brát dovolenou a tak se mě ptal zda může jen tak zůstat doma, když pořád má RD. Děkuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2014 10:17

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: dřívější návrat z RD
      Buď jste ukončili RD a on pracuje opět na původní pozici nebo bude RD pokračovat a on může začít pracovat, ale na jiné pracovní pozici, nová smlouva. Ze ZP jste jej kódem U neměla odhlašovat, protože nadále pobírá rodič. přísdpěvek.

• 4. 3. 2014 10:22

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Jestli se vrátil do práce, tak není na RD. Může si vzít ošetřovačku.

Stále je za něho plátce ZP stát. Tam se domluvte na opravě, odhlašuje se při ukončení RD nebo pobírání RP, podle toho, co nastane později.

Taky má možnost se zpátky vrátit na RD až do věku 3 let dítěte.

• 4. 3. 2014 10:32

xyz (neregistrovaný) 93.153.12.---

Děkuji za vyjádření. Jeho představa je, že bude mít RD, pobírat rod. příspěvek a pracovat, pokud nebude moci příjít do práce zůstane doma. To, že pořád pobírá RP jsem se dozvěděla před chvílí, jsme externí účetní firma, ale dle vyjádření firmy, o tom také nevěděli, měli za to, že se prostě vrátil, věděl o tom snad je jeho vedoucí. Pracuje na té samé pozici. Nechce přijít o RP. Nevím co s tím. Děkuji

• 4. 3. 2014 10:44

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Dřívější návrat z RD si musí domluvit se zaměstnavatelem. Třeba mu umožní kratší úvazek, to si musí dohodnout spolu. Když bude potřebovat být doma, může mít neplacené volno (ZP neplatí).

To, že chodí do práce a pobírá současně rodičovský příspěvek je bez problémů. Dnes už není ani školka na překážku. Do dvou let omezeně, nad 2 roky se nesleduje vůbec.

• 4. 3. 2014 12:36

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Je to tak. Pracovat a vydělávat může jak chce, to s pobíráním rodičáku nesouvisí. Může mít neschopenku nebo OČR. Po dobu pobírání rodičáku je stále zdravotně pojištěný státem (tzn. že v případě nižšího výdělku nemusí doplácet ZP do minima), takže U jste měla udělat, až rodičák přestane brát.

• 4. 3. 2014 12:38

xyz (neregistrovaný) 93.153.12.---

Moc všem děkuji, domluvím se ZP jak to opravit, a pán normálně pracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).