Hlavní navigace

Práce - RPDP - s DPH, co s tím?

  • (neregistrovaný) 79.127.228.---

    13. 9. 2014 15:14

    Dobrý den,

    zpracovávám externí účetnictví jednomu malému s.r.o., takže se ke mě dostanou doklady vždy až po měsíci. Při kontrole dokladů jsem zjistila, že na s.r.o. byla vystavena faktura za práce, které spadají do RPD, ale faktura byla vystavena bohužel s DPH (naštěstí se jedná o malou částku). Bohužel dodavatel odmítá fakturu opravit a DPH nám vrátit zpět a uvažuji, co s tím, jelikož na DPH nemá firma nárok. Mohu hodnotu DPH zahrnout do daňově uznatelných nákladů nebo do nedaňových? Přikláním se k tomu, že je to nedaňový náklad, ale raději se zde ptám..
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2014 16:05

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: práce - RPDP - s DPH, co s tím?
      O jako plnění se přesně jedná?
      Hraniční plnění nebo o úplnou "blbost" která nemá s PDP co do činění?

    • 13. 9. 2014 16:18

      KristaH (neregistrovaný) 79.127.228.---

      Re: práce - RPDP - s DPH, co s tím?
      jedná se o montáž vestavěných skříní (uvedeno přímo v klasifikaci)

    • 13. 9. 2014 18:15

      KristaH (neregistrovaný) 79.127.228.---

      Re: práce - RPDP - s DPH, co s tím?
      to ano, pokud by měla být FA s DPH, tak si mohu nebo nemusím nárokovat DPH a v tom případě bych dala hodnotu DPH jako DUN, ale v případě, že nárok na DPH vůbec není, tak si myslím, že by měla být hodnota DPH nedaňovýnm nákladem...

    • 13. 9. 2014 20:50

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: práce - RPDP - s DPH, co s tím?
      Přidává se Pokyn D-6 a pomáhá s argumentací:-)

      K § 24 odst. 2, bod 5., písmeno b)

      "b) daň z přidané hodnoty nebo část daně z přidané hodnoty, kterou NEMŮŽE plátce daně uplatnit jako odpočet daně podle zákona o DPH"

    • 13. 9. 2014 21:30

      v.e.n.d.y.

      Paní ZdenoR moc děkuji za pomoc.
      >>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>
      >>>>>>>zpracovávám externí účetnictví jednomu malému s.r.o.,
      >>>>>>>takže se ke mě dostanou doklady vždy až po měsíci.
      >>>>>>>Při
      >>>>>>>kontrole dokladů jsem zjistila, že na s.r.o. byla
      >>>>>>>vystavena faktura za práce, které spadají do RPD, ale
      >>>>>>>faktura byla vystavena bohužel s DPH (naštěstí se
      >>>>>>>jedná o
      >>>>>>>malou částku). Bohužel dodavatel odmítá fakturu
      >>>>>>>opravit a DPH nám vrátit zpět a uvažuji, co s tím,
      >>>>>>>jelikož
      >>>>>>>na DPH nemá firma nárok. Mohu hodnotu DPH zahrnout do
      >>>>>>>daňově uznatelných nákladů nebo do nedaňových?
      >>>>>>>Přikláním se k tomu, že je to nedaňový náklad, ale
      >>>>>>>raději se
      >>>>>>>zde ptám..
      >>>>>>>Děkuji
      >>>>>>
      >>>>>>O jako plnění se přesně jedná?
      >>>>>>Hraniční plnění nebo o úplnou "blbost" která nemá s
      >>>>>>PDP co do činění?
      >>>>>>
      >>>>>jedná se o montáž vestavěných skříní (uvedeno přímo v
      >>>>>klasifikaci)
      >>>>Pokud všeobecně odpočet DPH neuplatníte, půjde o
      >>>>daňový náklad.
      >>>
      >>>to ano, pokud by měla být FA s DPH, tak si mohu nebo
      >>>nemusím nárokovat DPH a v tom případě bych dala
      >>>hodnotu
      >>>DPH jako DUN, ale v případě, že nárok na DPH vůbec
      >>>není, tak si myslím, že by měla být hodnota DPH
      >>>nedaňovýnm nákladem...
      >>Nemyslím si to, ale třeba se přidá někdo, kdo pomůže
      >>s
      >>argumentací. Děkuji
      >
      >Přidává se Pokyn D-6 a pomáhá s argumentací:-)
      >
      >K § 24 odst. 2, bod 5., písmeno b)
      >
      >"b) daň z přidané hodnoty nebo část daně z přidané
      >hodnoty, kterou NEMŮŽE plátce daně uplatnit jako odpočet
      >daně podle zákona o DPH"

    • 13. 9. 2014 21:50

      KristaH (neregistrovaný) 79.127.228.---

      taktéž :-))
      >>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>
      >>>>>>>zpracovávám externí účetnictví jednomu malému s.r.o.,
      >>>>>>>takže se ke mě dostanou doklady vždy až po měsíci.
      >>>>>>>Při
      >>>>>>>kontrole dokladů jsem zjistila, že na s.r.o. byla
      >>>>>>>vystavena faktura za práce, které spadají do RPD, ale
      >>>>>>>faktura byla vystavena bohužel s DPH (naštěstí se
      >>>>>>>jedná o
      >>>>>>>malou částku). Bohužel dodavatel odmítá fakturu
      >>>>>>>opravit a DPH nám vrátit zpět a uvažuji, co s tím,
      >>>>>>>jelikož
      >>>>>>>na DPH nemá firma nárok. Mohu hodnotu DPH zahrnout do
      >>>>>>>daňově uznatelných nákladů nebo do nedaňových?
      >>>>>>>Přikláním se k tomu, že je to nedaňový náklad, ale
      >>>>>>>raději se
      >>>>>>>zde ptám..
      >>>>>>>Děkuji
      >>>>>>
      >>>>>>O jako plnění se přesně jedná?
      >>>>>>Hraniční plnění nebo o úplnou "blbost" která nemá s
      >>>>>>PDP co do činění?
      >>>>>>
      >>>>>jedná se o montáž vestavěných skříní (uvedeno přímo v
      >>>>>klasifikaci)
      >>>>Pokud všeobecně odpočet DPH neuplatníte, půjde o
      >>>>daňový náklad.
      >>>
      >>>to ano, pokud by měla být FA s DPH, tak si mohu nebo
      >>>nemusím nárokovat DPH a v tom případě bych dala
      >>>hodnotu
      >>>DPH jako DUN, ale v případě, že nárok na DPH vůbec
      >>>není, tak si myslím, že by měla být hodnota DPH
      >>>nedaňovýnm nákladem...
      >>Nemyslím si to, ale třeba se přidá někdo, kdo pomůže
      >>s
      >>argumentací. Děkuji
      >
      >Přidává se Pokyn D-6 a pomáhá s argumentací:-)
      >
      >K § 24 odst. 2, bod 5., písmeno b)
      >
      >"b) daň z přidané hodnoty nebo část daně z přidané
      >hodnoty, kterou NEMŮŽE plátce daně uplatnit jako odpočet
      >daně podle zákona o DPH"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).