Re: Podpora v nezaměstnanosti
§ 49
"Uchazeč o zaměstnání, kterému v posledních 2 letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání uplynula celá podpůrčí doba, má nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud po uplynutí této podpůrčí doby získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň 6 měsíců"
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Více jak 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
16. 11. 2016 17:07
Dobrý den, prosím o radu ohledně podpory v nezaměstnanosti.
Dcera nastoupila 9.února 2016 po tříleté rod.dovolené do zaměstnání. 19.2.2016 ukončila pracovní poměr dohodou z důvodu péče o dítě. Zaregistrovala se na ÚP a požádala o podporu v nezaměstnanosti. Podporu brala od 20.2. do 19.7.2016. Dne 1.9.2016 nastoupila do zaměstnání a dnes jí zaměstnavatel sdělil, že s ní ruší pracovní poměr ve zkušební době (snižuje stavy zaměstnanců). Zaregistruje se tedy na úřadu práce a mám dotaz, zda bude mít nárok na podporu? Dítě bude mít 4 roky v únoru. Zaměstnání před prvním pobíráním podpory (vč. náhradní doby) trvalo od 1.8.2008 do 19.2.2016.
Děkuji za Vaše názory.