Re: VAPONIZER - do výdajů? Názory....
Dobrý den, nedá mi to, abych se také nepřipojila do diskuze. Jako bývalá kontrolorka FÚ jsem se setkala se zlatými zuby (musí přece reprezentovat, když prodává pojištění), dovolenými (má náročnou práci, musí relaxovat) a léky, hlavně vitamíny. Ale asi nejoriginálnější byla Viagra. U té jsem ani nenašla odvahu se zeptat jestli ji ten osmdesátiletý pán opravdu potřebuje k podnikání, měla jsem strach, že by mi to chtěl třeba předvádět v praxi.
Re: VAPONIZER - do výdajů? Názory....
No, tak záleží na tom, co si sám obhájí..... někdy se dají obhájit neskutečné ptákoviny a někdy se perete o úplnou samozřejmost.
Já bych po klientovi chtěla písemné vyjádření že na zařazení do evidence a uplatnění DPH trvá přes Váš nesouhlas. Protože, jak je známo, u daňové kontroly podnikatelé ztrácejí paměť.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
Firmy narážejí v novém hlášení. Kvůli těmto chybám jim systém vrací podání
Historie čerpacích stanic: Víte, že než vznikly, prodávalo se palivo v lékárnách?
Další vysoká pokuta za švarcsystém, po programátorech si úřady vyšláply na kadeřnice
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
11. 1. 2017 7:33
Dobrý den, klient OSVČ plátce DPH využívající výdajový paušál v rámci DPFO, který dělá poradenství v rámci bankovního sektoru, mi zaslal doklad za vaponizer (stroj na vytváření "zdravé páry") s tím, že si ho chce uplatnit do DPH.
Moje první otázka byla, jak si ho chce obhájit před správcem daně a jak to souvisí s jeho podnikáním, osobně jsem nedoporučila zařadit do evidence DPH.
Jeho vyjádření k tomu bylo, že již měsíc je nemocný, dostal již několikery antibiotika a že tyto nemoci plynou hlavně z toho, že nejvíce času se svými klienty tráví v klimatizovaném prostředí a z proto je nemocen, tím pádem nemůžu vykonávat svou podnikatelskou činnost. Když si koupil tento přístroj, je najednou zdráv.
Můžete mi prosím sdělit své názory na toto? Předem děkuji a přeji Vám krásný den!