Re: Školkovné babička?
Ještě komplikace, matka přinesla potvrzení o zdanitelných příjmech, kde má vyděláno za rok 2017 12 728,- a vyplacen bonus asi za jeden měsíc ve výši 2 534,- Kč. Jak postupovat aby mohla přijít na řadu babička? Má matka podat DP ve kterém vrátí bonus na děti a babička své DP, kde uplatní celý rok na obě vnoučata? Moc děkuji
Re: Daňové bonusy_babička
Matka uplatňovala daňové zvýhodnění na děti v průběhu celého roku 2017? Pokud ano, tak by dle mého názoru bylo opravdu nejlepší, aby obě podaly Přiznání k dani z příjmů FO. Matka aby vyplacené bonusy vrátila a daňové zvýhodnění na vnoučata by si uplatnila babička. Předpokládám, že babička má dostatečně vysoký příjem.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
Šíří se mimořádně věrohodný podvod s přeplatky od pojišťovny
Sociálka nabízí konkrétní příklady z praxe, které pomohou s novým hlášením
Blanku vábí hedvábí. Po nemoci našla nový směr a teď jeho kouzlo předává dál
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
3. 4. 2018 7:59
Dobrý den, řeším případ kdy babička uplatňuje daňové bonusy na své dva vnuky, které s ní žijí ve společné domácnosti, jejich otec zemřel a matka nedosáhla požadovaného výdělku. Prosím, může babička uplatnit i tzv. školkovné? Děkuji za odpovědi.