Platnost lékařské prohlídky

  • 18. 5. 2018 10:45

    Hezký den, zaměstnankyně ukončila pracovní poměr 28.2.2018 a od 1.6.2018 opět nastoupí do zaměstnání na stejnou pozici. Posudek pracovně lékařské prohlídky (periodické) by byl platný do 7/2019. Musím zaměstnankyni opět poslat na novou vstupní prohlídku nebo můžu použít ustanovení §44 odstavec 7 a) zákona č. 373/2011:

    "(7) Lékařský posudek ukončením pracovněprávního vztahu nepozbývá podle odstavce 6 písm. d) platnosti, je-li

    a) posuzovanou osobou nejdéle do 3 měsíců ode dne ukončení pracovněprávního vztahu uzavřen nový pracovněprávní vztah se stejným zaměstnavatelem, a to se stejným výkonem práce a za stejných pracovních podmínek, nebo"

    Neumím se rozhodnout, zda to je přesně na hranici 3 měsíců nebo ne.

    Děkuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 5. 2018 10:53

      veronika.ba

      Re: Platnost lékařské prohlídky
      Děkuji moc, bude jen na výpomoc o prázdninách, zkusím domluvit s mistrovou, aby měla smlouvu už od 31.5.2018. Můžu mít prosím ještě dotaz paní měla PP na dobu neurčitou, je důchodkyně, 28.2.2018 ukončila PP sama protože si chtěla odpočinou, s mistrovou se dohodly na výpomoc přes léto a na podzim bude smlouva opět ukončena. Můžu hned dát smlouvu na dobu určitou? Myslím, že by to nemělo ničemu vadit, ale radši se zeptám. Děkuji

    • 18. 5. 2018 11:17

      VH

      Re: Do 28.5.2018
      >>Hezký den, zaměstnankyně ukončila pracovní poměr
      >>28.2.2018 a od 1.6.2018 opět nastoupí do zaměstnání
      >>na
      >>stejnou pozici. Posudek pracovně lékařské prohlídky
      >>(periodické) by byl platný do 7/2019. Musím
      >>zaměstnankyni
      >>opět poslat na novou vstupní prohlídku nebo můžu
      >>použít
      >>ustanovení §44 odstavec 7 a) zákona č. 373/2011:
      >>
      >>"(7) Lékařský posudek ukončením pracovněprávního
      >>vztahu nepozbývá podle odstavce 6 písm. d) platnosti,
      >>je-li
      >>
      >>a) posuzovanou osobou nejdéle do 3 měsíců ode dne
      >>ukončení pracovněprávního vztahu uzavřen nový
      >>pracovněprávní vztah se stejným zaměstnavatelem, a to
      >>se stejným
      >>výkonem práce a za stejných pracovních podmínek,
      >>nebo"
      >>
      >>Neumím se rozhodnout, zda to je přesně na hranici 3
      >>měsíců nebo ne.
      >>
      >>Děkuji za rady
      >
      >Do 3 měsíců ode dne ukončení = do 31.5.

    • 18. 5. 2018 12:14

      veronika.ba

      Re: Do 28.5.2018
      Děkuji mockrát. Zaměstnáme ji tedy dříve. Prosím můžete mi odpověď i na můj druhý dotaz? Zda po ukončené smlouvě na neurčito můžeme nyní dát smlouvu na dobu určitou? Zda to není v rozporu s §39 odst. 2 Zákoníku práce? Děkuji moc!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).