Re: Nemoc v ochranné lhůtě - moc prosím
Onemocněla po skončení pracovního poměru v ochranné lhůtě, takže od 15. dne (pokud ještě marodila) jí platí nemocenské dávky sociálka.
Náhrada za nemoc od zaměstnavatele jí nenáleží, protože v době nemoci už zaměstnavatele nemá.
Takže Vy ji vůbec zadávat nebudete. Vy pouze budete přeposílat její dokumenty ohledně nemocenské na sociálku (pokud Vám je ona pošle).
Re: Nemoc v ochranné lhůtě - moc prosím
Paní Karo, hrozně moc Vám děkuju za odpověď, ani nevíte, jak jste mě potěšila. Jen se ještě zeptám na to přeposílání dokumentů na sociálku, je to moje povinnost po celou dobu jejího marodění, nebo by si to pak měla přeposílat na sociálku sama? Ona se totiž léčí v protialkoholické léčebně a upřímně řečeno, netuším, jak taková léčba může dlouho trvat, ale štve mě, že už není náš zaměstnanec a přesto s ní firma bude mít pořád starosti (běhání na poštu, poštovné apod.). Ještě jednou děkuji za odpověď.
Re:Nemoc v ochran.lhůtě_posílání potvrz.
Zkuste se s bývalou zaměstnankyní, aby si posílala Potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti na ČSSZ sama. Zákon o nemocenském pojištění na tuto možnost pamatuje v § 109a
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
Firmy narážejí v novém hlášení. Kvůli těmto chybám jim systém vrací podání
Historie čerpacích stanic: Víte, že než vznikly, prodávalo se palivo v lékárnách?
Další vysoká pokuta za švarcsystém, po programátorech si úřady vyšláply na kadeřnice
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
17. 1. 2019 15:25
Dobrý den, zaměstnankyně skončila 23.11.20618 pracovní poměr a evidovala se na ÚP. Po dvou týdnech nám přišla její nemocenka vystavená 28.11.2018. V listopadových mzdách ji mám normálně vedenou, proplacený zbytek dovolené, skončení k 23.11. Mám tam navedenou nemocenku 28.11. kvůli vytvoření Přílohy k žádosti.... Z titulu nemocenky jsme jí v listopadu neplatili nic, ale teď (a vím, že už je pozdě to řešit) nevím, jestli ji mám uvést i v prosincových mzdách, ale ať ji tam zadám jakkoliv, hned mi to počítá ZP, které za ni máme platit. Nebo ji do prosince už nikam neuvádět? Pročetla jsem, co se dalo, ale nevím, co s tím, setkala jsem se s tím poprvé. Moc děkuji za rady.