Re: Daňové zvýhodnění na dítě při nedoko
Mám nastudováno co dělat v případě, kdy se opozdí s registrací plátce DPH. Ale u Identifikované osoby nevím. Snad poradí někdo jiný.
Re: Daňové zvýhodnění na dítě při nedoko
Na rozhodnutí o ukončení studia by mělo být uvedeno nabytí právní moci (většinou bývá 15-30 dnů od data rozhodnutí). Pokud je datum nabytí právní moci 19.3.2018, tak ještě na počátku března byly splněny podmínky ZDP a lze i za březen uplatnit daňové zvýhodnění na dítě. Ještě to dle rozhodnutí ze školy zkontrolujte.
V případě, že začala soustavná příprava dítěte na budoucí povolání 3.9.2018 (byť se jedná o začátek na nové škole), tak lze uplatnit daňové zvýhodnění na dítě i za září - prosinec 2018.
Samozřejmě při splnění ostatních podmínek § 35c ZDP.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
Firmy narážejí v novém hlášení. Kvůli těmto chybám jim systém vrací podání
Historie čerpacích stanic: Víte, že než vznikly, prodávalo se palivo v lékárnách?
Další vysoká pokuta za švarcsystém, po programátorech si úřady vyšláply na kadeřnice
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
16. 2. 2019 12:49
Dobrý den,
potřebuji poradit, jak při výpočtu měsíců daň zvýhodnění, když student zanechal studia ve 3/18 a následně pokračoval od 9/18 na jiné VŠ. Můžu uplatnit zvýhodnění jen za 1-3 nebo i za 9-12 měsíc.
Děkuji M.