Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
17. 2. 2019 12:19
Prosím o radu jak správně postupovat:
Zaměstnanec v září nahlásil, že syn pracuje od 1.7., takže za 7. a 8. měsíc měl daň. zv. 1267,- Kč. V září jsem mu to srovnal, ale jak postupovat při vyúčtování daně za r. 2018.
Při kontrole vyúčtování je uvedeno: V části I, na ř. 9 hodnota sl. 9 «» (sl.1-sl.3-sl.4-sl.5)a ř. 13 hodnota sl. 1 neodpovídá sumě sl. 1 pro měsíce 1-12. Celková suma odvodu byla správná, protože doplatil, ale o 2 měsíce později. Vím,že bych měl k vyúčtování uvést př.3.,kde popíšu rozdíl a tím FÚ zjistí nesrovnalost.
Máte někdo zkušenost z kontroly, že by to byla chyba uvést vyúčtování tak, jakoby vše proběhlo správně, tzn. jakoby zaměstnanec uvedl včas změnu?
Děkuji za odpověď.