Re: DP - srážková daň
Dle mého názoru Vaše účetní nemá ve Vašem případě pravdu.
Pouze pokud byste měl více příjmů podle § 6 ZDP s daní vybíranou srážkou a rozhodl se, že chcete jeden z těchto příjmů uvést do Přiznání k dani z příjmu FO, tak byste musel do Přiznání uvést i zbývající příjmy podle § 6 ZDP s daní vybíranou srážkou.
Re: DP - srážková daň
Možná nemáte povinnost tam uvádět tento příjem, ale třeba vám to vychází výhodněji.
Re: DP - srážková daň
Paní Líbo, právě, že ne, dělá to rozdíl sice jen pár stovek cca 300,- Kč, ale jde mi spíše o to, zda je to povinnost, nevím, proč mi to účetní tvrdí. Děkuji za reakci. A není to právě proto, že je tam uvedeno sražené pojistné? Je to asi jen zdravotní pojištění.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
3. 3. 2019 20:21
Dobrý den,
prosím existuje nějaký důvod, nebo povinnost, kdy se musí srážková daň dát do Daňového přiznání?
Mám Potvrzení o zd. příjmech ze zaměstání (zálohová daň), pak Potvrzení o zd. příjmech - odměna člena SVJ (zálohová daň), a ještě jedno Potvrzení - odměna člena SVJ (srážková daň). A účetní tvrdí, že musím dát do DP i tu srážkovou daň. Děkuji za odpověď.