Vidím to jako Vy, že se bude v tomto případě posuzovat 31.3. a 30.6.2020 pro prominutí pojistného za červen 2020.
Ale budou mít v červnu 2020 dva zaměstnanci cca stejný vyměřovací základ, jako tři zaměstnanci v březnu 2020?
Podívejte se na Důvodovou zprávu k § 2 / 1 / c 300/2020 Sb.
V tomto případě je znění § 2 / 1 / c) navrhovaného zákona stejné, jako v dnes vyhlášeném zákonu.
důvodovou zprávu si čtu vždy, protože z ní plyne, "co tím chtěl básník říct", na což soudy slyší. sama dobře víte, že DZ využívají soudy všech instancí, protože z nich je většinou zřejmý úmysl zákonodárce. v judikatuře je často DZ využívána, protože je z ní zřejmý historický výklad. např. minulý týden NSS ve věci osvobození jednotek v RD od DNNV - jedním z nejsilnějších argumentů byl právě úmysl zákonodárce, zřejmý z DZ.
ale to taky jako právník víte, tak nechápu, proč zase matete. nebo asi chápu :-(
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
30. 6. 2020 21:00
Posuzuji počet zaměstnanců k 31.březnu 2020. Jestli chápete stejně jako já, že je také k poslednímu dni v měsíci, tj. ke dni 31.3.2020. Já mám nyní 2 osoby. 26.3.20 byli 3 osoby a 31.3.2020 už 2 osoby (konec PP v průběhu března). Třemi osobami bychom nesplnili podmínku 90% (0,9 x 3 = 2,7 zaměstnance). Text je: počet zaměstnanců činí v posledním dni kalendářního měsíce alespoň 90% počtu .. k 31.březnu. Dotaz "jen pro jistotu". Děkuji