Ano, spodní prádlo jistě nepřidělovat dalším zaměstnancům (osobně, u těchto prostředků do návrhu směrnice dávám, že se ani nevrací zaměstnavateli). Ale postroj k práci ve výškách, ochranný štít, ochranné brýle, mušlové chrániče sluchu proč ne. Záleží na zaměstnavateli.
Přesně to mě také napadlo - nemocniční prádlo.
Jinak by mě opravdu nenapadlo, že by mohla existovat firma, která takové ještě použitelné nebo i skoro nové OOP v každém případě vyhodí nebo nechá odcházejícímu zaměstnanci. Normálně to zůstává ve firmě, vydezinfikuje se a používá dál. I oblečení.
A nakonec i v soukromém životě - kdo si nikdy nic nekoupil z druhé ruky nebo nevyměnil halenku s kamarádkou?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
14. 3. 2021 15:43
Dobrý den,
prosím o radu. Máme na skladě ochranné pomůcky, které vydáváme v ocenění průměrnou cenou. Občas se stane, že zaměstnanec skončí a vrátí materiál, který je ještě dobře použitelný, nicméně ne nový. Pak oceníme reprodukční cenou, např. 50% původní pořizovací ceny. Nízká cena však potom zkreslí ocenění ostatních zásob. Jak co nejlépe postupovat? Šlo by třeba vytvořit samostatnou položku - ochranné pomůcky použité, kde by se evidovaly všechny již použité pomůcky?
Děkuji.