Hlavní navigace

Přemístění stroje - DPH

  • (neregistrovaný)

    7. 6. 2021 9:34

    Dobrý den,

    v okamžiku , kdy přemístíme stroj na Slovensko nebo do Polska do výrobní společnosti, kde na něm vyrábíme díly pro zákazníky, vystavujeme interní fakturu, abychom se vypořádali s DPH? Dodavatel budeme my s CZ DIČ a odběratel budeme také my s PL nebo SK DIČ? V CZ přiznání uvádíme klasicky do ř.20 + KH + souhrnné?

    Po nějaké době od přemístění stroj prodáme, stroj zůstává ve stejné výrobní společnosti. Prodáváme české společnosti registrované také v členském státě. Zde uvádíme pouze v přiznání daného členského státu.

    Je to tak správně? Nevím, jak se vypořádat s tím přemístěním.

    Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 6. 2021 11:34

      xy (neregistrovaný) 5.145.104.---

      jde o zdanění při přemístění majetku bez změny vlastnictví?

      pak ohledně příjmovky § 23g, § 22 odst. 1 písm. j) a § 38zg.
      (ATAD exit tax)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).