Re: Pozemek a daň z příjmu
Pokud budete prodávat nemovitost a nevyřadíte ji z OM, pak budete příjem zdaňovat dle § 7 (nedoporučuji, pokud bude z prodeje zisk). Pokud jste vyřadila z OM před prodejem, pak pokud prodáte do 5-ti let od vyřazení, podléhá prodej dani z příjmů a to dle § 10. Základ daně dle § 10 nevstupuje do vyměřovacího základu pro SP a ZP. Jako výdej uplatníte zůstatkovou cenu. Pokud jste nemovitost používala i k soukromým účelům a odpisy uplatňovala pouze v poměrné výši, pak příjem do výše neupůatněných odpisů nepodléhá zdaněn - § 23 odst. 4 písm. e).
Prodej pozemku, i když nebyl zařazen v OM, podléhá zdanění daní z příjmů do 5-ti let od nabytí a to dle § 10.
Jako výdej uplatníte pořizovací cenu.
Re: Pozemek a daň z příjmu
A kde jsou uvedeny odpisy u pozemku. Pokud jsem si všimla, tak jsou uvedeny pouze u nemovitosti.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot na víkend vzrostou, určilo ministerstvo
S vyplněním daňového přiznání pomůže AI, nástroj je zatím dostupný jen zaměstnancům
Ztracená data, anglické chyby a infolinky na zhroucení. Start JMHZ provází chaos
Provoz EET 2.0 má stát až 600 milionů korun ročně
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
28. 12. 2005 16:56
Zdravím všechny. Koupila jsem pozemek /který jsem měla v pronájmu od města/. Na tomto pozemku je postavena provozovna. Tuto provozovnu mám zařazenou v obchodním majetku, ale pozemek ne. Jestliže budu prodávat tuto provoznu i s pozemkem musím zdanit oboje? Nějak jsem se zamotala v zákoně o daní z příjmu FO par.4 ods.4. /o pozemku jsem účtovala v peněžním deníku, ale nezahrnula jej do obchodního majetku./ Díky