Co se týče slevy zaměstnavatele podle § 7a, předpokládám, že mzdový systém hlídá překročení výše mzdy ale nejsem si jistá, když zaměstnanec čerpá sick day, může se sleva uplatňovat? Běží vám sleva automaticky nebo ji v nějakých případech vypínáte aby nebyla? Nemám s tím vůbec zkušenost a snažím se v tom zorientovat. Děkuji za odpověď.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
17. 1. 2025 7:35
Dobrý den, prosím, chápu správně, že jako zaměstnanec důchodce, který pracuje na zkrácený úvazek do 30 hod. si za něj zaměstnavatel může uplatnit slevu na sociálním pojištění podle § 7a a zároveň si zaměstnanec může požádat o uplatnění slevy 6,5% na soc.poj.?
Děkuji