Re: Neomluvená absence
Měli jsme stejný problém,právník nám radil,napsali jsme výpověd §53,s tím,že jsme se pokusili ji doručit osobně,v přítomnosti svědka pro případ,že by nechtěl výpověď podepsat.Když nepodepíše,pak se podepisuje svědek,že dodyčný odmítl.Je to prý nejjistější způsob.Pak jedině poslat doporučeně.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
6. 1. 2006 9:08
Dobrý den. Mame tu jednoho zamestnance, ,ktery byl do 10.12 prace neschopny. Pote nastoupil do zamestani a jeho vedoucim mu bylo sdeleno, ze je nutne, aby do prace chodil. Jenze on po trech dnech do prace chodil prestal. Do dnesniho dne neprisla ani neschopenka a ani se nam zamestnanec neozval. Lze s timto zamestanancem okamzite zrusit pracovni pomer? Nebo je to soudem napadnutelne. Zamestanavatel se snazil vyjit mu vstrict a na dny v prosinci mu napsal jeste nevycerpanou dovolenou misto neomluvene absence. Nyni uz tyden "A". Dekuji za odpoved.