Hlavní navigace

Zaúčtování

 • 194.228.235.---

  21. 6. 2013 9:07

  Dobý den,
  prosím o rad zkušenějších, nemám v tom takovou zkušenost a potřebuji si to nějak ujasnit.
  Firma Telefonica 02 nám vystavila dobropisy (datum vystavení únor a březen) na faktury vystavené za 1. čtvrtletí (vedeme DE, a jsme čtvrtletní plátci DPH), bohužel ale tyto dobropisy se k nám nedostaly ( nebyly zaslány, nevím ), takže je nevedeme v evidenci. Dobropisované částky jelikož nebyly uhrazeny, tak si je Telefonica odečetla ve vyúčtování ve fakturách ve 2.čtvrtletí ale jako částky bez rozepsání DPH.
  Teď bych potřebovala prosím poradit co s tím, zda zaevidovat dobropisy, udělat opravné přiznání DPH ( zas ty částky nejsou tak vysoké, DPH vychází zhruba na částku 1.100,-Kč). Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 6. 2013 13:14

   Rop

   Předně je potřeba požádat o opis těch dokladů.

   Pak se zaeviduje dobropis (se všemi náležitostmi včetně odvodu DPH) a následně se započte s fakturou. V daňové evidenci je zápočet nepeněžní příjem a výdej v peněžním deníku.

  • 24. 6. 2013 10:39

   bez přezdívky

   Děkuji za odpověď. A můžu ještě poprosit. Při zaevidování dobropisů do úč. programu můžu uvést datum uplatnění DPH červnové?

  • 24. 6. 2013 21:15

   Rop

   Opravit odpočet musíte v období, kdy jste se dozvěděli o okolnostech rozhodných pro vznik povinnosti jej provést. Tak si to přeberte :-) Jestli to víte od března tak dodatečné za minulé ... :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).