Re: Pozastavení živnosti
Myslím si, že živnostenské oprávnění, pokud nebylo vydáno na dobu určitou, po uplynutí lhůty 2 let nezaniklo a k 30.3.2005 měl přítel požádat o zrušení živnosti. Pokud by Živnostenský úřad živnost zrušil, což může sám udělat jen z určitých důvodů, musel by o tom přítele písemně informovat. Myslím si, že živnost od 1.4.2005 pokračovala a tudíž vznikla daňová povinnost a povinnost platit soc. a zdrav. poj.
>Prosím, o radu. Přítel měl přerušené podnikání od 30.
>3. 2003 do 30. 3. 2005. Protože nepodnikal, zamomněl,
>že má přerušenou živnost. Ráda bych věděla, jestli se
>živnost automaticky po tomto datu obnovila a budeme
>muset zaplatit za rok 2005 povinnou daň a pojištění (byl
>zaměstnán a chvíli veden na pracovním úřadě) nebo mu
>(v to doufám) byl ŽL zrušen. Za období do 30. 3. 2003
>bylo podáno daňové přiznání a vyřízeny všechny závazky
>i pohledávky.
>Děkuji.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
22. 1. 2006 17:02
Prosím, o radu. Přítel měl přerušené podnikání od 30. 3. 2003 do 30. 3. 2005. Protože nepodnikal, zamomněl, že má přerušenou živnost. Ráda bych věděla, jestli se živnost automaticky po tomto datu obnovila a budeme muset zaplatit za rok 2005 povinnou daň a pojištění (byl zaměstnán a chvíli veden na pracovním úřadě) nebo mu (v to doufám) byl ŽL zrušen. Za období do 30. 3. 2003 bylo podáno daňové přiznání a vyřízeny všechny závazky i pohledávky.
Děkuji.