Re: prosím Aňu o pomoc
Dle mého názoru vy rakouské firmě neposkytujete reklamu, ale zhotovujete jim výrobek (neposkytujete žádnou službu). Já bych postupovala jako přidodání zboží do jiného státu EU. Pokud plátci a máte jeho DIČ a zhotovené katalogy a letáky budou přepraveny do jiného státu EU, pak bez DPH a do DP uvést do ř. 410.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
Finanční správa opět vyjede do obcí a pomůže s vyplněním přiznání. Kam všude přijede?
Začínající podnikatel: Základní pojmy z účetnictví
OSVČ senioři letos prvně v přehledech uplatní slevu na pojistném. Víme, jak na to
Chování na pracáku má svá pravidla. Porušit je ale může i úřad sám
Zaměstnanci mají poslední šanci vyhnout se daňovému přiznání
24. 1. 2006 11:18
předně,vážím si toho,že máte Vy a ostatní trpělivost odpovídat na dotazy nás neznalých k dané problematice.
Jedná se mi o reklamní služby podle §10 odst 6, a to konkrétně:
Rakouská firma si u nás- grafického studia- zadala výrobu letáků propagujících jejich výrobky a výrobu firemního katalogu.
Podklady - texty, fototografie atd.firma zašle elektronickou poštou.
My letáky, katalog zpracujeme a necháme vytisknou v tiskárně v tuzemsku. Text na faktuře bude"grafické zpracování letáků a katalogu včetně tisku letáků a katalogu".
Bude se jednat o reklamní službu§10, odstavec 6?
Nikde jsem se nedočetl co lze do reklamní služby zahrnout.
Faktura bude bez DPH, a my si daň do daňového přiznání sami spočítáme a uvedeme +,- a tímto výsledek bude pro nás, že za tuto službu DPH finančně 0,- Kč.
Děkuji předem za odpověď.